Aktüellemeye saatler kala CME’den Ethereum saldırısı geldi

Aktüellemeye saatler kala CME’den Ethereum saldırısı geldi

Ethereum ağ birleşmesine rakamlı saatler kalırken tüm piyasa Merge aktüellemesine kilitlenmiş gidişatta. Chicago Mercantile Group CME ise ETH vadeli operasyon mahsulleri için ETH opsiyonlarını başlattığını duyurarak Ethereum ağına dolaylı bir destek veriyor.

CME Group, Pay Tahvili ve FX Mahsulleri Küresel Başkanı Tim McCourt, basın açıklamasında mevzuyla alakalı şu ifadeleri kullandı:

“Piyasa, oyunu değiştirme potansiyeline sahip Merge aktüellemesini beklerken Ether türev mahsullerine olan arz çoğalmaya devam ediyor. Yeni ETH opsiyon kontratlarımız, yatırımcıların Ethereum’a ulaşımını artırarak tehlikelerini idaremeleri için ehemmiyetli bir taşıt olacak.”

CME, ETH opsiyonlarının Ether vadeli harekâtlarını kontrat başına 50 ETH olarak maliyetlendireceğini belirtti. Bu maliyetlendirme, günlük olarak aktüellenen ETH’nin dolar karşısındaki referans oranına sabrettiriliyor.

CME, 2017’den beri kripto pazarında faal rol oynuyor

CME Group, 2017 senesinde Bitcoin vadeli operasyonlarına başlayan ilk kuruluştu. O günden beri CME, kripto türev mahsulleri pazarında faal bir rol oynuyor. 2022’nin ilk çeyreğinde, CME, mikro BTC ve ETH vadeli harekâtları için tokenlerinin yüzde 10’u olarak maliyetlendirilen opsiyon kontratlarını da piyasa sürdü. Ayı piyasasına karşın, CME Group’un BTC ve ETH türev kontratları 2022’nin ikinci çeyreğinde tüm zamanların azami harekâtlarını görerek ehemmiyetli bir zafer kaydoldu.

Bunun yanında Coinshares bilgileri, Ethereum’a dayalı yatırım mahsullerinde geçen hafta sert çıkışlar olduğuna işaret etti. 62 milyon doları bulan çıkışlar, müesseselerin Merge aktüellemesi haftasında muhtemel bir tehlikeye karşı tedbir aldıkları şeklini açıklandı.

Öbür yandan Ethereum geliştiricileri 15 Eylül’de reelleşmesi beklenen aktüelleme için hazırlıklarına devam ediyor. OKlink Merge geri sayım bilgisine göre ise zati ağ birleşmesinin %99,74’ü bitirildi.

Add a Comment