Al Sat Yapabileceğiniz En İyi 5 Kripto Para 2022

Al Sat Yapabileceğiniz En İyi 5 Kripto Para

Al Sat Yapabileceğiniz En İyi 5 Kripto Para. Kripto para borsası son yılların en popüler yatırım araçlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bakıldığı zaman tarihteki ilk kripto para birimin resmi olarak hayata geçirilme yılı 2009 olarak biliniyor. Bitcoin’in ortaya çıkmasının hemen ardından ise dünya pek çok yeni kripto para birimi ile tanıştı. Başlarda bu kripto paralar ile ne yapılabileceği merak ediliyorken 2017 yılında gerçekleşen kırılma sonrası Bitcoin hızlı bir yükselişe geçti. Sonrasında ise farklı kripto para birimleri kripto para borsasına girdi ve çoğu ciddi şekilde değerlendi.

Dolayısıyla kripto para borsası günümüz şartlarında bakıldığında önemli bir yatırım fırsatı olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra bu dijital paralar pek çok alanda bir değişim aracı olarak da kullanılıyor. Buna bağlı olarak dünyanın pek çok yerinden milyonlarda yatırımcının bu borsadan bir pay almaya çalıştığını görüyoruz. Eğer sizler de kripto para borsası ile ilgileniyorsanız bu yazımızda al sat yapabileceğiniz 5 kripto para birimini derledik. Al Sat Yapabileceğiniz En İyi 5 Kripto Para.

Al Sat Yapabileceğiniz En İyi 5 Kripto Para

  1. BTC (Bitcoin)

Bilindiği üzere Bitcoin en değerli kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra Bitcoin en köklü kripto para birimi olarak da biliniyor. Hemen hemen her yıl değeri artmakta olan Bitcoin elbette geçtiğimiz yıla da büyük bir sıçrama ile girdi. Değeri 50.000 doları aşmış durumda olan bu kripto para birimi yatırım yapmak için en güvenli araçlardan biri.

  1. ETH (Ethereum)

Kripto para borsası denildiğinde Bitcoin’den sonra ilk akla gelen elbette Ethereum oluyor. Bitcoin kadar olmasa da ortaya çıktığı yıldan itibaren büyük oran yükselme kaydeden Ethereum kripto para biriminin değeri geçtiğimiz yıl 2.000 doları aşmıştı. Her kripto para yatırımında olduğu gibi risk ve fırsat analizleri gerçekleştirilerek Ethereum üzerinden yatırım yapılabilir.

  1. XRP (Ripple)

Borsa üzerinde ilgi çeken ve popüler olan bir diğer kripto para birimi ise Ripple olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle 2017 yılında yaşadığı sıçrama ile birlikte o dönemlerde yatırım yapmış olanlara büyük oranda kar kazandırdı. Ancak günümüzde hala yatırım yapmak için iyi bir araç mı merak ediliyor. Bakıldığı zaman pek çok uzmanın Ripple’ın iyi bir yatırım aracını söylediğini görebiliriz. Her ne kadar Bitcoin ile arasında neredeyse bir uçurum olsa da Ripple kripto para borsasının en değerli birimlerinden.

  1. LTC (Litecoin)

Piyasa değeri 11 milyar doları aşmış olan Litecoin bakıldığı zaman en değerli kripto para birimleri listesinde yer alıyor. Bitcoin ile olan benzerliği sebebi ile dikkat çekmekte olan Litecoin günümüzde kripto para borsası üzerinde yatırım yapmaya değecek para birimlerin biri. Dalgalanma geçmişi incelendiğinde de Litecoin’in Bitcoin ile paralellik göstermekte olduğu görülüyor. Aynı zamanda bu kripto para birimi 84 milyon ile en büyük arza sahip olan para birimlerinden biri olarak da karşımıza çıkıyor.

  1. USDT (Tether)

Tether aslında bir stablecoin olarak karşımıza çıkıyor. Kendi değeri başka bir para birimi ile endekslenmiş olan coinler stablecoin olarak adlandırılıyor. Tether ise Amerikan Dolarına bağlıdır. ABD doları ile eş değer olsa da Tether Blockchain altyapısını kullanmakta olan bir kripto para birimidir. Aslında kripto para borsasına girmek isteyenler için bu coin adeta güvenli bir liman oluşturmaktadır. ABD Doları ile endeksli olduğundan dolayı risk almak istemeyen yatırımcılara tavsiye edilir. Al sat işlemleri yapılarak kar elde edebileceğiniz kripto para birimlerinden biri de sunduğu daha az risk oranıyla Tether’dir..

Al Sat Yapabileceğiniz En İyi 5 Kripto Para

Add a Comment