DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Kripto Para Tarihçesi   Kripto Para Tarihçesi; Teknoloji ve bilimin ilerlemesi ile birçok şey günümüzde değişmektedir. İlerleme ebedidir ve gelişen şartlara ayak uydurmak insanoğlunun bir görevidir. Son yıllarda oldukça gündem olan kripto para, Bitcoin gibi kavramlar herkesin dilinde yer almaktadır. Bu yüzden, bunları bilip öğrenmek isteyenler için bu yazımızda en...
30.11.2021
Kripto Madenciliği Nedir? Kripto madenciliği Bitcoin’in ilk icat edilişinden bu yana sürekli merak edilen bir konudur. Kripto para sektörünün bu kadar revaçta olduğu bu dönemde bir çok kişi tarafından aranmaktadır. Kripto paralar ve madenciliğinden içinde illegal olaylar döndüğü düşünüldüğünden bir çok insan kaçmaktadır. Kripto paraların bir kısmının illegal işler için...
20.11.2021
Nasdaq Hisseleri Nelerdir? Nasdaq hisseleri, dünya çapında en aktif ve en çok bilinen borsalar arasındadır. Hatta dünyanın en büyük ve ilk elektronik hisse senedi borsası olarak da bilinmektedir. Farklı ülkelerdeki yatırımcıları tek çatı altında toplaması ona bu ünü kazandırmıştır. Bu kadar çok bilinmesi Nasdaq hisse senetleri içerisinde hangi şirketlerin yer...
16.11.2021
Hisse Senedi Nedir? Hisse Senedi Nedir? Yatırım yapmaya karar veren insanların akıllarına gelen ilk araçlardan birisi hisse senetleridir. Hisse senedi, bir sermaye şirketi tarafından, bu şirkete ortak olan yatırımcılara ortaklık paylarını vermesi ve bu ortaklığı belgelendirmesi için verilen menkul bir kıymettir. Yatırım amaçlı olarak bir şirketten hisse senedi satın alırsanız,...
02.11.2021

Altcoin Nedir

Altcoin Nedir
Kripto Para Kazandıran Robot
23.06.2021
0
A+
A-

Altcoin Nedir ?

Bitcoin’in ardından çıkan tüm kripto paralar altcoin olarak adlandırılmaktadır. Aralarında çok büyük hacime sahip olanlar olsa da daha ufak çapta hizmet verenleri de bulunmaktadır. Kripto para sistemine girmek istenmesi akıllara altcoin nedir sorusunu getirir. Bu nedenle ilk olarak bu kavramın öğrenilmesi gerekmektedir. Altcoinler Bitcoin’in alternatifleri olarak da açıklanabilmektedir.

Kripto para borsalarında binlerce altcoin yer almaktadır. Altcoinlerin genel odak noktaları işlem hızları, algoritmalar ve yönetim sistemleri olmaktadır. Çoğu altcoin belli bir sürenin ardından pazardan çekilmektedir. Ancak aralarında hala ayakta kalabilen bir altcoin bulunmaktadır. Bunlar arasında ilki Litecoin olmaktadır. Litecoin gümüş olarak da adlandırılmaktadır.

Büyük altcoinler arasında Binance coin, Bitcoin cash, Tether, XRP Cash ve Ethereum bulunmaktadır. Her altcoinin ortaya çıkma aşaması farklıdır ve hepsi farklı ihtiyaçları gidermek amacı ile piyasaya sürülmüştür. Altcoinler ile kripto para dünyasında birçok işlem yapılmakta ve sistem bir nevi işler halde tutulmaktadır.

Altcoin Nasıl Alınır ?

Altcoin alım işlemleri yapabilmek için kripto para borsaları bulunmaktadır. Aynı Bitcoin satın alımları gibi altcoin satın almak da mümkün olacaktır. İlk yapılması gereken güvenli bir platform bulmaktadır. Bu adımı tamamlamak için mutlaka araştırma yapılmalı ve diğer yatırımcıların fikirleri dinlenmelidir. Aksi halde dolandırılma ihtimali de bulunur. Sistem içerisinde birçok farklı amaca hizmet eden platform bulunmaktadır.

Kripto Para Kazandıran Robot

Güvenilir bir alan bulunduktan sonra üyelik işlemleri yapılır. Üye olunması sırasında sistemler kişisel bilgileri istemektedir. Bunun nedeni hem platformu hem de üyeleri güvende tutmaktır. Bu bilgilerin girilmesinin ardından da kolay bir şekilde üyelik işlemleri tamamlanabilmektedir.

Üyeliğin yapılmasının ardından kripto para borsasına para yüklemek gerekir. Altcoinleri satın alabilmek için başta gerçek para birimlerine ihtiyaç duyulur. İhtiyaç olan miktarda ödeme yapılması ile istenen altcoinden satın almak mümkündür. Daha sonraki zamanlarda kripto paralar arası takas yaparak da farklı altcoinler satın almak mümkün olmaktadır.

Kripto para borsalarında para kazanma işlemleri al sat ile yapılır. Düşük seviyelerde iken satın almak yüksek seviyelerde iken ise satmak gerekir. Böylece seviyelerdeki dalgalanmalar sebebi ile para kazanılması mümkün olacaktır. Farklı altcoinleri almak da mümkündür. Neredeyse her gün kripto para borsalarına yeni altcoinler eklenmektedir. Bu durum da piyasada sürekli bir hareketlenme olmasına neden olacaktır.

ada coin

Altcoin Çeşitleri Nelerdir ?

Farklı altcoin çeşitleri tüm kripto para borsalarında yer almaktadır. Bunlardan ilki madencilik tabanına sahip olan altcoinlerdir. Son yıllarda çıkan tüm altcoinler madencilik altyapısına sahiptir. Bu nedenle de hepsi Bitcoin’e benzer şekilde işlem sunmaktadır. Madencilik yapılarak elde edilen altcoinlere verilen en güzel örneklerden biri de Ethereum’dur.

Stabik altcoinler Bitcoin’in elde ettiği işlem hacminin daha iyi bir hale getirilmesi için çalışmaktadır. Bunlar da genel olarak ülkelerin para birimlerine bağlı olarak değer görmektedir. Stabil altcoinlere örnek olarak Tether verilebilir. Tether’in değeri dolara göre değişiklik gösterdiği için stabil coin olarak adlandırılır.

Tahvil tokenleri de altcoinler arasında bulunur. Bunlar işletmelere bağlı olarak çıkarılır ve hisse senetleri gibi işlem görürler. Kullanım tokenleri ise hizmet satın alım işlemleri için ortaya çıkarılmıştır. En iyi örneklerinden biri Filecoindir. Filecoin dosyalama işlemleri için kullanılmak üzere piyasaya sürülmüştür.

Her altcoinin çıkma amacı ve kullanım şekli farklıdır. Ancak altcoinler çeşitli olmaları ile geniş bir pazara sahip olsa da hala Bitcoin’i geçebilen yoktur. Bitcoin’den sonra öne çıkan en iyi altcoin ise Ethereum olmaktadır. Günden güne kripto paralar büyük ilgi çekmektedir.

Kripto Para Kazandıran Robot
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.