DOLAR
17,9608
EURO
18,5742
ALTIN
1.031,83
BIST
2.874,82

Altcoin Yatırımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Altcoin Yatırımında Nelere Dikkat Edilmeli?
Sponsorlu
20.06.2022 11:04
0
A+
A-

Altcoin Yatırımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Altcoin yatırımında nelere dikkat edilmeli? Altcoinler son zamanlarda en çok tercih edilen yatırım araçları olmuştur. Özellikle bitcoin çıktıktan sonra altcoinler de hızlı bir şekilde piyasada yerini almaya başlamıştır. Bu yüzden birçok yatırımcı altcoinler üzerinden yatırımlar yapabilmektedir. Altcoinler bitcoinn ortaya çıkmasından kısa bir süre ortaya çıkmış olan yeni coinlerdir. Bitcoinden sonra piyasaya çıkan ve en çok kullanılan altcoin, mamecoin, ve etherium olmuştur. Bu durumda altcoin yatırımında nelere dikkat edilmeli?

Yatırım Yapılabilecek Altcoinler

Her yıl farklı altcoinler piyasada yer alabilmektedir. Fakat burada önemli konu piyasa hacimlerinin yüksekliği ve arkasında büyük toplulukların yer alıp almadığıdır. Ek olarak defi projesi olup olmadığı da önemlidir. Sağlam bir altyapı ile oluşturulan altcoinlerin geleceği her zaman parlaktır. Bitcoin, etherium, ada, luna gibi coinler kaliteli ve güvenilir olarak görülmektedir. Bu coinlerin batması ya da bitmesi söz konusu değildir.

Şu anda da yatırım yapılabilecek altcoinler mevcuttur ve şu şekilde belirtilmektedir: Ripple, Ada, Avax, Binance BNB coin, Luna, Ling gibi altcoinler vardır.

Sponsorlu

En Kaliteli Altcoinlere Nereden Yatırım Yapılır?

En kaliteli altcoinlere yatırım yapmak için global borsalar kullanılmaktadır. Bu coinler üzerinden ister spot yani alıp bekletme ya da alıp birkaç gün elinizde tutarak kar etmek amaçlı satabilirsiniz.

Altcoin Yatırımı İçin Önemli Olan Hususlar

Bitcoin üretilmesinden sonra buna alternatif oluşturacak birçok coin çıkmıştır. Bu kadar çok altcoin içinden hangisine yatırım yapılacağı konusunda kararsız kalanlar için birçok bilgi mevcut. Bu açıdan altcoin yatırımında nelere dikkat edilmeli? Bunları bilmekte fayda olacaktır. Öncelikle white paper var mı? buna dikkat edilmesi gerekir. Bu size altcoinin sunduğu hizmeti, teknolojiyi, metodolojiyi göstermeye yaramaktadır. Proje ekibinde kimlerin olup olmadığını da bilmek önemlidir.

Sponsorlu

Bu ekibin geçmişi ile ilgili bilgilere ulaşmaya çalışmalısınız. Sağlam bir ekipse zaten karşınıza birçok bilgi çıkmaktadır. Altcoin projesi ortaya çıktıktan sonra olumlu ya da olumsuz gelişmeler yaşanmaktadır.Ancak  ekip proje konusunda şeffaf mı yani tüm durumları paylaşabiliyor mu bu da m-önemli bir nokta. Üretilecek altcoin miktarı ve nasıl üretileceği de önemli bir konudur. Coin burn takvimi olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Çünkü altcoin yatırım güvenilirliği açısından öngörü sağlaması için bu önemlidir.

Altcoin Yatırımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Altcoin Nasıl Alınır?

Dijital para birimleri kripto para borsasında satışa çıkarılmakta ve satın almak isteyen kullanıcılar borsada işlem yapmaktadır. O halde altcoin nasıl alınır? Bazı mobil uygulamalardan ve kripto para borsasında işlem yapan internet siteleri üzerinden alım satım yapılmaktadır. Ulusal ve uluslararası yüzlerce farklı noktada işlem gören altcoin çeşit çeşit borsa platformlarında bulunmaktadır. İşleme başlamak için önce sisteme kayıt olunması gerekmektedir. Buradan sanal cüzdan oluşturulur. Bu sanal cüzdana para transferi yapılarak istenilen miktarda kripto para satın alımı yapılmaktadır.

Ayrıca altcoin seçeneklerini sistemsel olarak madencilik yaparak da üretmek mümkündür. Blockhain teknolojisi yardımıyla altcoin çeşitlerinin madencilik yönteminde de farklı teknikler kullanılmaktadır. Madencilik yaparak işlemler onaylanmakta ve yeni bloklar oluşturulmaktadır. Matematiksel verilerin çözümüne dayanarak üretilen her yeni blok için altcoin birimleriyle kişi ödüllendirilmektedir. Bu şekilde kripto para biriminin üretimine devam edilerek altcoin birimlerinin devamlılığı sürdürülmektedir.

Yüksek hacme sahip altcoinlerin madencilik ekipmanlarının maliyeti ise diğerlerine oranla daha düşük olmaktadır. Piyasa değeri en yüksek olan para birimi etherium olup bitcoinden sonra değeri elinde tutmaktadır. Tüm bu belirtilenler ışığında altcoin yatırımında nelere dikkat edilmeli? Konusuna önem vermeniz gerekmektedir.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.