Bakkt, Apex Crypto’yu 200 Milyon Dolara Kadar Satın Alacak

Son dönemde kripto para sektöründe satın alma işlemleri her geçen gün artıyor. Son olarak çıkan haberlere göre; dijital varlık platformu Bakkt Holdings (BKKT), kripto ticaret altyapısı şirketi Apex Crypto’yu Apex Fintech Solutions’tan satın alacağını söyledi.

Bakkt, Apex Crypto’yu Satın Almayı Kabul Etti

Hisse senedi borsası Intercontinental Exchange’in (ICE) çoğunluk hissesine sahip olduğu Bakkt, anlaşmanın kapanışında başlangıçta nakit olarak 55 milyon dolar ve bazı finansal hedeflere ulaşılması üzerine 145 milyon dolara kadar Bakkt hissesi ve satıcı senetleri ödeyecek.

bakkt apex cryptoyu 200 milyon dolara kadar satin alacaktyh

Anlaşma, Bakkt için gelir çeşitliliği ve sağlayacak ve firmanın kripto müşteri tabanını genişletmesine yardımcı olacak. Apex Crypto, icra, takas, saklama, maliyet esası ve vergi hizmetleri için çözümler sunuyor.

2018 yılında kurulan Bakkt, Bitcoin vadeli işlemlerini ve opsiyon ürünlerini geliştirmek için başlangıçta 182,5 milyon dolar topladı. Şirket, özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşmeyi tamamladıktan sonra geçen ekim ayında halka açıldı.

Bakkt CEO’su Gavin Michael, konu hakkında şu şekilde açıklama yaptı:

Bu tamamlayıcı işin eklenmesiyle, müşterilerine kusursuz kripto deneyimleri sunmak isteyen finans kurumları, fintech’ler, yatırımcılar veya sadakat programları için tercih edilen bir kripto sağlayıcı olmaya hazır olduğumuza inanıyoruz.

Kaynak : BTCHaber

Add a Comment