Bir CryptoPunk NFT’si 4.5 Milyon Dolara Satıldı

NFT sektörü son dönemde kritik bir düşüş içerisinde. Ne yazık ki hem koleksiyon, hem de satış hacimleri söz konusu olduğunda verilerin düşüş yönlü olduğu bu dönemdeyiz. Ancak önemli bir satış gerçekleştirildi. CryptoPunks NFT #2924, kısa bir süre önce 4.5 milyon dolara (yaklaşık olarak 83.4 milyon TL) satıldı.

CryptoPunk NFT’si 4.5 Milyon Dolara Yeni Alıcısına Kavuştu

NFT sektörü özellikle 2021’in sonu ve 2022’nin başında büyük bir patlama yaşadı. Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks gibi koleksiyonlar yüksek taban fiyatlara ulaştı ve bir çok yeni proje de piyasada kendisine yer buldu. Piyasaların da etkisiyle, NFT satışlarında düşüş gözlemlenirken, taban fiyatları da düşmüştü. Bu noktada CryptoPunks #2924 NFT’sinin 4.5 milyon dolara satılması ise yeniden bir umut etkisi yarattı.

Bu NFT’nin alıcısının kim olduğu henüz bilinmese de sık sık NFT aldığı bilinen biri olduğu belirtiliyor. Satılan NFT’nin detaylarına gelecek olursak; bu özel CryptoPunks NFT’si en son Kasım 2020’de 150 ETH’ye satılmıştı. O zamanlar sadece 71.400 dolarlık bir değeri olan bu NFT, oldukça büyük bir satış gerçekleştirdi. Bu NFT’nin bu denli değerli olmasının sebebi ise 10.000 adetten oluşan koleksiyonda sadece 24 adet maymun siluetinin bulunması.

Kaynak : BTCHaber

Add a Comment