Bitcoin 23 Bin Doların Üzerine Çıktı! 28 Temmuz

Bitcoin 23 Bin Doların Üzerine Çıktı! FED Kararı Sonrasında Piyasalar Hareketlendi! Kriptoda Son Durum Ne? Uzmanlar Ne Diyor?

Bitcoin 23 Bin Doların Üzerine Çıktı! Kripto para, altın ve para piyasalarında FED kararı sonrası hareketlilik görüldü. Açıklama öncesi 21 bin dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin (BTC), 23 bin doların üzerine fırladı! İşte kripto paralarda son durum…

ABD’de görülen son yılların en yüksek enflasyon rakamlarına karşı, ABD Merkez Bankası (FED) faiz artırma politikaları uygulamaya devam ediyor. Faiz artırımı ile güç kazanan dolar karşısında altın ve kripto başta olmak üzere birçok finansal unsurda düşüş gözlemlenmişti. Kripto piyasalarda ayrıca üst üste gelen iflas haberleri ve belirsizlik eğilimi de riskli piyasalardan birçok yatırımcının çekilmesine neden oldu. 27 Temmuz’da gelen 75 baz puanlık FED faiz açıklama sonrasında ise kripto para piyasaları da beklenmedik şekilde hareketlendi. Satış baskının devam ettiği piyasalarda Bitcoin’de görülen artış dikkat çekiyor.

Bitcoin Tahminleri Gelmeye Başladı!

Piyasalarda isabetli tahminleri ile dikkat çeken analistlerin kripto paralara ilişkin yeni tahminleri gelmeye devam ediyor. Özellikle FED kararları ve küresel ekonomik etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan düşüş eğilimine karşın uzmanların tahminleri birçok yatırımcıda yeni beklentiler yarattı. Kripto para piyasalarında piyasa değeri ile lider konumda yer alan Bitcoin (BTC), 23 bin dolar seviyesine kadar çıkmasıyla gün içinde yakından takip edilecek varlıklardan biri haline geldi.

Geçtiğimiz hafta 24.100 dolar seviyesinden geri dönen ve FED kararı öncesinde 21 bin dolara kadar gerileyen BTC, yeniden bu iki seviye arasında kendini konumlandırdı. Bir süredir satış baskısı devam ederken, Bloomberg analistlerinden Mike McGlone, kripto para piyasaları hakkında önemli görüşlerini aktarmıştı. McGlone’a göre yılın ikinic yarsında Bitcoin (BTC) daha iyi bir performans gösterme potansiyeline sahip.

Uzmanlar Yatırımcıları Uyarmaya Devam Ediyor!

Kripto paralara ve Bitcoin’e karşı uzmanlar arasında tedbirli bir tutum sergilendiği görülmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda rahatlama rallisinin görüldüğüne işaret eden uzmanlar, FED sonrasında oluşacak risklere de dikkat çekiyor. Kritik değerlendirmeleri ile dikkat çeken McGlone, Bitcoin’in diğer varlıklara nazaran daha düşük oynaklığına dikkat çekmesi de önemli bir unsur olarak değerlendirilmiştir.

Bloomberg emtia endeksine göre, şu ana kadar en düşük Bitcoin oynaklığı nedeniyle kriptonun daha iyi performans gösterme eğiliminin olduğuna işaret ediliyor. Kripto piyasalarda değeri ile BTC’den sonra gelen Ethereum (ETH) ise güncelleme sonrasında yeni yön arayışına devam ediyor.

Bitcoin 23 Bin Doların Üzerine Çıktı!

Ethereum Güncellemesi Öncesi Hareketlilik!

Piyasa değeri ile ikinci sırada yer alan Ethereum (ETH), büyük güncelleme öncesinde hareketlilik yaşamaya devam ediyor. FED kararları ve diğer ekonomik unsurlardan da etkilenen Ethereum, 2021 yıl sonuna doğru ulaştığı tarihi zirve sonrasında ciddi bir geri çekilme yaşamıştı. Eylül ayında gelecek güncelleme ile fiyatında yeni seviyeler takip edilebileceği aktarılıyor. Öte yandan Ethereum barındıran kripto cüzdanlarının sayısının 84 milyon 381 bin 102 adete gelerek rekor kırdığı da aktarıldı.

Kripto Paralarda Son Durum Ne?

ABD Merkez Bankası (FED) açıklaması öncesinde 21 bin dolar seviyelerinde hareket eden Bitcoin (BTC), FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklaması sonrasında ralli yaptı. Yüzde 9.3 prim yaparak 22 bin 300 dolar, sonrasında ise 23.177 dolar seviyesine ulaştı.

Ethereum (ETH) ise son 24 saat içinde yüzde 13’ün üzerinde bir prim yaparak 1.646 dolar seviyelerine kadar çıkmayı başardı. Piyasalarda görülen risk faktörü sonrasında hafif bir rahatlama görülmesi ise dikkat çekti. Birçok popüler altcoin ve kripto varlıkta ise benzer eğilimler görüldü.

Add a Comment