Bitcoin fiyatında korkutan düşüş başladı! 12 Temmuz

Bitcoin fiyatında korkutan düşüş başladı! İşte analistlere göre hedef fiyat

Bitcoin fiyatında korkutan düşüş başladı! Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüş yatırımcıları tedirgin ediyor. Analistlerin kritik dediği 20 bin dolar desteğini kıran Bitcoin’de düşüş nereye kadar devam edecek? Uzmanlar BTC grafiğini yorumladı…

Kripto para piyasasında bir süredir toparlanma sinyalleri görülürken, Salı gününde yine satış baskısının arttığı görülüyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında başlayan satışlar, popüler altcoin fiyatlarında da ciddi değer kayıplarını beraberinde getirdi. Yükseliş beklentisi içinde olan yatırımcıları endişelendiren BTC, hızlı düşüş sonrası kritik destek seviyesini kaybetti. Usta analistlerin “psikolojik destek” olarak açıkladığı 20 bin dolar seviyesini aşağı yönlü kıran Bitcoin’de yatırımcılar piyasadaki gelişmeleri yakından takip ediyor.

Son dönemde ABD dolarının diğer para birimlerine karşı değer kazanması, aynı zamanda kripto para piyasasındaki düzeltmenin sebebi görülüyor. Hisse senedi endeksleri, emtialar ve kripto paralar ABD dolarına karşı değer kaybına devam ederken, yatırımcılar piyasadaki beklentilerini sürekli güncellemek durumunda kalıyor. Özellikle yeni haftada Euro/Dolar paritesinde eşitlik görülmesi piyasalarda büyük ses getirdi. Tam 20 yıl sonra Euro ile Dolar fiyatı eşitlenirken, bu gelişmenin ardından Bitcoin de dolar karşısında değer kaybetmeye başladı.

BTC Teknik Analiz Hedefi Kaç Dolar?

Bitcoin fiyatında korkutan düşüş başladı! Yerli kripto para yatırımcılarının da yakından takip ettiği BTC fiyatında kritik destek seviyesi kaybedildi. Salı gününde 20 bin dolar desteğini aşağı yönlü kıran Bitcoin için korkutan gelişmeler izleniyor. Hafta sonunda pozitif sinyaller ile yükselen BTC, yeni haftada doların değer kazanmasına karşı boyun eğmek durumunda kaldı. Özellikle gün içinde 19.700 dolarlı seviyelere kadar gerileyen Bitcoin’de kritik süreç devam ederken yatırımcılar da usta analistlerin değerlendirmelerini göz önünde bulunduruyor.

Teknik analizlere göre Bitcoin de düşüş trendinin hız kazanması söz konusu olabilir. Kripto para basınında olumsuz bir harekete neden olacak haberlerin gündeme gelmesi halinde Bitcoin’deki satış baskısının artması bekleniyor. Teknik analizde 20 bin dolar direncinin altında kalan BTC’de bu şekilde kapanış gelmesi halinde 18 bin dolarlı seviyeler yeniden gündeme gelebilir. Usta analistler, bu ayın başında BTC’de 18 bin dolar seviyesinin görülmesine rağmen yükseliş yönlü hareketlerin hız kazanacağını ifade etmişti.

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor?

Lider kripto para birimi BTC fiyatındaki düşüşün temel sebebi doların tüm para birimlerine karşı değer kazanması olarak gösterildi. Ancak Bitcoin’de satış baskısını arttıran asıl gelişme Singapur devletine ait Temasek Holdings’ten gelen açıklamalar oldu. “Gelişmiş piyasalarda durgunluk” olasılığını gerekçe gösteren şirket, finansal piyasalarda daha fazla gerileme yaşanabileceği konusunda yatırımcılara ciddi uyarılarda bulundu. Bu uyarılar, riskli varlık olan kripto para birimlerinde yatırım yapanları da korkuttu.

Kripto para basınında geniş yankı bulan Temasek şirketinin uyarıları, yatırımcılarda daha güvenli varlıklara geçişi hızlandırdı. Gelecek yıl ABD’de hafif bir resesyon öngören Temasek, ayrıca Çin piyasasına da değindi. Çin ekonomisinin zorluklarla yüzleştiğini ve küresel ekonominin bu sebeple kırılgan yapıda olduğu belirtildi. Şirketten gelen açıklamada, “Yükselen enflasyon, artan emtia fiyatları ve ciddi tedarik zinciri darboğazları küresel pazarda daha fazla çatlak hattı ortaya çıkardı” ifadelerinin yer alması dikkatlerden kaçmadı.

Bitcoin fiyatında korkutan düşüş başladı!

BTC’de Düşüş Sürecek Mi?

Bitcoin fiyatında korkutan düşüş başladı! Euro/Dolar paritesine bakıldığında son 20 yılın en düşük seviyesi olan 1.002 dolarlı seviyeler görüldü. Her iki para biriminin eşitlenmesi finans piyasalarında büyük ses getirdi. FED’in daha hızlı faiz artırımı yapabileceğine dair beklentiler dolar endeksini yükseltirken, riskli varlıklardan çıkışlar hız kazandı. QCP Capital uzmanları, “Mt. Gox’un Ağustos ayında yaklaşık 140.000 BTC’yi serbest bırakmasıyla ilgili haber, yakın vadede yukarı yönlü hareketin sınırlı kalacağı yönündeki görüşümüzü güçlendirdi.” yorumunda bulundu.

Add a Comment