Bitcoin Ne Zaman Yükselecek? 2022

Bitcoin Ne Zaman Yükselecek? Kripto Paralarda Endişeler Sürüyor! Dev Firmadan Bitcoin’i Kurutacak Hamle Geldi!

Bitcoin Ne Zaman Yükselecek? Bitcoin yeni haftaya yükselişle başlasa da kripto paralarda endişeler devam ediyor. Yaşanan sert düşüşler karşısında yatırımcılar yükselişin ne zaman başlayacağını merak ediyor. Öte yandan Visa’dan gelen hamle piyasaları karıştırdı! İşte detaylar…

Kripto para piyasalarında yatırımcıları korkutan bir tablo her geçen gün daha da belirginleşmeye devam ediyor. Yeni haftanın ilk gününde yüzde 3,8 değer kazanan Bitcoin, haftanın ikinci işlem gününde ise tehlikeli bir seyir izlemeye devam ediyor. Tüm kripto paralarda yaşanan bu sert geri çekilmelere karşı yatırımcılar ise büyük bir korku yaşamaya devam ediyor. Kasım 2021’de görülen rekor zirveler sonrasında sert düşüş, kripto paraların tamamen çökebileceği yorumlarını ortaya çıkardı. Öte yandan çok uluslu uluslararası ödeme şirketi olan VISA’dan gelen hamle kripto piyasalarda yeni bir fitili ateşledi.

Visa Bitcoin Kredi Kartını Piyasaya Sürdü!

Küresel ödeme devi Visa, kripto para hamlesi ile piyasalarda yeni bir hareketin tetiklenmesinde etkili oldu. Kripto para kredi kartı ile işlem yapılmasına olanak sağlamayı hedefleyen Visa, BAE’deki müşterilerine kripto para kredi kartını sunmaya başladı. Bitcoinblack adındaki kart bu alanda önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Kripto paraların kullanımı yaygınlaştıkça birçok şirket tarafından kripto paraların avantajları da kullanılmaya başlıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) için ilk etapta kullanıma sunulan Bitcoin kredi kartı, VİP kullanıcıları için harcama limiti olmadan Bitcoinblack ile işlem yapılmasına olanak sağlanıyor. Konuya ilişkin yapılan basın açıklamasında ilk defa 2021’de piyasaya sürülen kart, dünya genelinde sadece 10 bin üye tarafından kullanılabiliyor. Visa’nın bu yeni hamlesinin kullanıcı sayısını bir hayli artırma hedefi içinde olduğu ifade ediliyor. Kullanıcıların Bitcoinlerini ve diğer harcanabilir kripto paralarının nakde dönüştürülmesini sağlayan kredi kartı, son dönemde zor zamanlar yaşayan Bitcoin ve kripto paralar için de faydalı bir işlem olarak değerlendiriliyor.

Kripto Paralar İçin Umutlandıran Hedef!

Bitcoin Ne Zaman Yükselecek? Kripto para piyasalarında kötü gidişat tüm hızıyla devam ediyor. Piyasalarda olumsuz hava takip edilirken, umut vaat eden bir rapor yayınlandı. Alman bankacılık devi Deutsche Bank, kripto paralara ilişkin yeni bir rapor yayınladı. Sektörde kısa zaman da birçok dolandırıcılık, batış ve yasal sınırlamaların görülmesinin ardından başlayan çöküş dikkat çekiyor. Tarihi zirve sonrasında 20 bin doların altına kadar gerileyen Bitcoin için kritik rapor aktarıldı.

Deutsche Bank tarafından yapılan değerlendirmede, Bitcoin’in yıl sonu fiyat tahmini 28 bin dolar seviyelerinde yer alıyor. Mevcut seviyelerinden neredeyse yüzde 50’nin üzerinde görülen bu tahmin, gelecek dönem pozisyonlarının iyiye işaret ettiğini gösteriyor. Kripto para yatırımcılarının son dönemde yaşadıkları büyük kayıpların uzun vadede görülen toparlanma eğilimi ile telefi edilebilmesi için uygun görünümün oluşması gerektiği aktarılıyor.

Bitcoin Ne Zaman Yükselecek?

Bitcoin (BTC) Kaç Dolar?

Kripto para piyasalarının lideri Bitcoin (BTC), yeni haftaya yükseliş eğilimi ile başlasa da haftanın ikinci işlem gününde yine geriledi. Visa’nın Bitcoin kredi kartı hamlesi sonrasında toparlanma hareketi gösteren Bitcoin, henüz istenen düzeyde bir toparlanma gösteremiyor. 5 Temmuz Salı gününde 19 bin 436 dolar seviyelerinden günü kapatmaya hazırlanan Bitcoin’i, en büyük takipçi Ethereum ise benzer bir düşüşle takip ediyor.

Piyasa değeri ile ikinci sırada yer alan Ethereum (ETH) ise 1.100 dolar seviyesi ile aşağı yönlü hareketine devam ediyor. Kripto para piyasalarının genelinde görülen düşüşler hem yurt içinde hem de küreselde birçok kripto para yatırımcısının ciddi seviyelerde kayıplar yaşamasına neden oluyor. Bitcoin Ne Zaman Yükselecek?

 

Add a Comment