Bitcoin Tekrar Kritik Eşiğin Altına İndi 30 Haziran

Bitcoin Tekrar Kritik Eşiğin Altına İndi! Kripto Piyasalarda Çok Sert Düşüşler Var! Kripto Yatırımcısını Üzen Haber!

Bitcoin Tekrar Kritik Eşiğin Altına İndi. Kripto para piyasalarında son dönemin en sert düşüşleri yaşanıyor. Bitcoin yeniden 20 bin doların altına düştü. Ethereum’da ise günlük düşüş yüzde 10’ları buluyor. Peki, kripto piyasalarda son durum ne? İşte detaylar…

Kripto para piyasalarında hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Sert düşüşler sonrasında kripto yatırımcıları ciddi bir kayıp yaşadı. Piyasa değeri ile lider kripto varlıklar arasında yer alan Bitcoin, yeniden 20 bin doların altına geriledi. Uzmanlara göre Bitcoin tekrardan kritik eşiğin altına geriledi. Kripto paralarda düşüşlerin sebepleri ise araştırılmaya devam ediyor. Bitcoin’in hemen ardından Ethereum’da da benzer bir şekilde düşüşler devam ediyor. Piyasa genelinde ise ciddi bir geri çekilme yaşandı.

Kripto Paralarda Yıl Sonu Tahmini Açıklandı!

Ünlü Alman yatırım bankası Deutsche Bank’ın uzman analistlerinden Marion Laboure ve Galina Pozdynkova tarafından kriptolara ilişkin kritik yıl sonu tahminleri geldi. Bitcoin’in yeniden sert düşüş yaşamasından sonra gelen tahminler ise dikkat çekiyor. Bloomberg’de yayımlana analizlere göre Bitcoin’in yıl sonuna kadar 28 bin dolara kadar yükselebileceği aktarılıyor.

Kasım 2021’den bu yana piyasaların en büyük kripto para biriminin Nasdaq 100 ve S6P 500 ile yoğun bir ilişkisinin olması nedeniyle Bitcoin tahminlerine güvenlikleri ifade edildi. Söz konusu yıl sonu tahmini Bitcoin’in şimdiki seviyesinin yaklaşık yüzde 47’i üzerinde olması ise dikkat çekti. Alman bankanın bu tahminlerinin tutması halinde Bitcoin fiyatının yıl sonu için daha pozitif bir görünüm çizebileceği aktarılıyor.

Kriptodan Ciddi Zarar Edebilirler!

Bitcoin Tekrar Kritik Eşiğin Altına İndi. Piyasalara ilişkin çarpıcı bir diğer yorumda ise madencilerin çok ciddi zarar edebilecekleri konusunda oldu. Bitcoin’in değerindeki düşüş nedeniyle madencilerin zarar etme potansiyeli bir hayli yüksek görülüyor. Piyasalarda yeni bir satış dalgasının başlayabileceği endişeleri dikkat çekti. Konuya ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Bestenaz Süllü, Sözcü’de yer alan habere göre, Bitcoin’in 20 bin doların altına sarkmasının ardından madencilerin üretim faaliyetlerinin de etkileneceği aktarılıyor. Madencilerin ortalama maliyetlerinin 18 bin dolar seviyelerinde olduğunun altı çizildi. 19 bin doların altında ise yoğun bir satış baskısının olabileceği aktarılıyor.

Merkez Bankası Kararları Piyasaları Etkiliyor!

Kripto para piyasalarında özellikle FED başta olmak üzere diğer ülke merkez bankalarının tutumları kripto para piyasalarını etkilemeye devam ediyor. ABD tüketici enflasyonunun son 40 yılın zirvesine yerleşmesinin ardından gelen faiz artırma politikası ve geçen Mayıs ayında yaşanan LUNA/Terra çöküşünün de etkileri ile piyasalar henüz tam olarak toparlanmış değil. Piyasalarda yaşanan bu tür gerilimler ise kripto paralar gibi riskli araçlardan yatırımcıların uzaklaşmasına neden oluyor.

Bitcoin Tekrar Kritik Eşiğin Altına İndi

Kripto Paralarda Son Durum Ne?

Kripto para piyasalarında lider Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere birçok altcoinde ciddi bir düşüş yaşandı. 68 bin dolarlık seviyesi ile Bitcoin’in 2021 Kasım ayında gördüğü zirve ile birçok uzman 100 bin dolar hedeflerini açıklamıştı. Ancak birçok gelişme yeni gelişme sonrasında yüzde 70’lere varan düşüşler yaşandı.

Bitcoin (BTC) 30 Haziran Perşembe itibariyle 19 bin dolar seviyesinde hareket ederken, Ethereum (ETH) ise 1.025 dolar seviyesinde yüzde 10’lara varan değer kaybı ile dikkat çekiyor. Piyasaların öne çıkan varlıklarından Cardano (ADA) 0,44 dolar seviyesinden işlem görürken, Ripple (XRP) ise 0,31 dolar seviyesinde görüldü. Popüler meme coinlerinden DOGE 0,063 dolar ile aşağı yönlü eğilimini sürdürürken, Shıba Inu (SHIB) ise 0,000010 dolar seviyesi ile riskli bir görünüm sunmaya devam ediyor. Bitcoin Tekrar Kritik Eşiğin Altına İndi

Add a Comment