Bitcoin Tepe Taklak! 24 Temmuz

Elon Musk Kripto Piyasalarını Altüst Etti! Bitcoin Tepe Taklak! Uzmanlar Manipülasyon Uyarısı Yapıyor! Kripto Yatırımı Olanlar Buna Dikkat Etsin!

Bitcoin Tepe Taklak! Tesla’nın Bitcoin satışı sonrasında kripto piyasalarda yükseliş eğilimi gösteren Bitcoin yeniden düşüşe başladı. Elon Musk’ın Bitcoin satışları ile ilgili açıklamaları ise dikkat çekti! İşte kripto piyasalarda son durum…

Kripto yatırımcıları bir süredir piyasalarda görülen sert düşüşler nedeniyle ciddi kayıplar yaşamaya devam ediyor. Üst üste gelen iflas haberleri, küresel ekonomide görülen enflasyon gibi temel bunalımlar ve merkez bankaları kararları sonrasında kripto paralar çok ciddi şekilde etkilendi. Tesla, geçtiğimiz Çarşamba gününde yaptığı duyuruda, ikinci çeyrek kazanç açıklamasında, ilgili dönemin sonu itibariyle, Çin’de Kovid önlemlerinin ne zaman hafifleyeceğinin belli olmaması nedeniyle Bitcoin varlığının yüzde 75’ini sattığı açıklandı. Satış sonrasında piyasalardaki düşüş ise dikkat çekmişti. Uzmanlar ise bu dönemde kripto para yatırımı yapmayı düşünenleri uyarmaya devam ediyor.

Tesla’dan Dev Bitcoin Satışı!

Bitcoin Tepe Taklak! Elon Musk’un sahibi olduğu Tesla şirketi, yenilikçi elektrikli araba üretiminin dışında kripto varlıklara yönelik yatırım stratejileri ve işbirlikleri ile de dikkat çekiyor. Elinde ciddi miktarda Bitcoin tuttuğu düşünülen Elon Musk ve Tesla şirketinden gelen son açıklama ise kripto para piyasalarında büyük yankı uyandırdı. Tesla’nın elindeki Bitcoin’in yüzde 75îni sattığını açıklamasının ardından kripto piyasası Bitcoin öncülüğünde gerileme yaşadı. Bir süredir hafif bir toparlanma eğilimi sonrasında piyasalarda umut veren Bitcoin, yeni karamsarlıklara neden oldu.

Dünyanın önde gelen elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 2021’in sonunda yaklaşık 2 milyar dolar değerine ulaşan Bitcoin rezervinin yüzde 75’ini boşalttığını açıkladı. Yapılan açıklamada özellikle Bitcoin’de görülen gerileme nedeniyle ciddi bir kayıp yaşandığı da ifade edildi.

Tesla Gelirleri ve Karlar Artış Gösterdi!

Tesla şirketi tarafından açıklanan güncel verilere göre, elindeki Bitcoin’lerin yüzde 75’ini satma kararı aldığı ifade edildi. Bitcoin’de yaşanan gerileme nedeniyle satışlardan sadece 936 milyon dolar elde edebileceği aktarılıyor. Kripto paraların 2022 yılında yüzde 50’den fazla değer kaybetmesi nedeniyle şirketin bu yönden bir karar aldığı ifade ediliyor.

Şirket tarafından açıklanan bilanço rakamlarına göre gelir ve kârlar da dikkat çekti. Bu yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 42 oranında bir artış yaşandığı ifade edildi. 16,9 milyar dolara çıktığı aktarıldı. Geçen yıl elde edilen gelir ise 11,9 milyar dolar olarak kayıtlara geçmişti. Öte yandan şirketin ikinci çeyrek net kârı ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 62 artarak 2.6 milyar dolara çıkmıştı. Ancak kârlılık bir önceki çeyreğe göre yüzde 30 oranında azalmıştır.

Bitcoin Tepe Taklak!

Kripto Piyasalarda Manipülasyon Endişeleri Sürüyor!

Bitcoin Tepe Taklak! Kripto para piyasalarında hafta başında toparlanma eğilimi görülse de Elon Musk’ın Bitcoin hamlesi piyasaları altüst etti. Musk’ın spekülasyonları ile geçen hafta itibariyle riskler de artış gösterdi. Piyasalarda ciddi miktarda işlem gerçekleştiren Elon Musk’ın manipülasyonlarına karşı yatırımcıların temkinli olması gerektiği aktarılıyor. Öte yandan 2022 yılında kripto para piyasalarında yaşanan sert düşüşler de dikkat çekmişti.

Bitcoin’de Son Durum Ne?

Bitcoin Tepe Taklak! Bitcoin (BTC) hafta boyunca gelen spekülasyon haberlerinin ardından düşüş yaşadı. Bir süre önce yeninden 20 bin dolar seviyesini aşarak hafif bir toparlanma eğilimi gösteren BTC, satışlar sonrasında 22 bin 911 dolar seviyesine gerilerdi. 23 Temmuz Cumartesi gününde görülen değer kaybı ise dikkat çekti. Elon Musk’ın açıklamaları sonrasında piyasalarda bir süre daha düşüş yaşanabileceği aktarılıyor. Benzer şekilde piyasa değeri ile yakından takip edilen Ethereum (ETH) fiyatında da 1.500 dolar seviyeleri takip edilmeye devam ediyor.

Add a Comment