Bitcoin ve Ethereum Resmen Uçuşa Geçti! 18 Temmuz

Bitcoin’de Geri Dönüş Başladı Mı? Bitcoin ve Ethereum Resmen Uçuşa Geçti! Kripto Para Yatırımcıları Bu Haberi Bekliyor!

Bitcoin ve Ethereum Resmen Uçuşa Geçti! Bitcoin ve Ethereum fiyatları resmen uçuşa geçti. Sert düşüşler sonrasında kalıcı toparlanmanın ne zaman olduğu ise merak ediliyor. Uzmanların kripto para yorumları ise dikkat çekti. İşte piyasalarda son durum…

Kripto para piyasalarındaki sert düşüşler birçok yatırımcının ciddi bir kayıp yaşamasına neden oldu. Bitcoin ve Ethereum’un 2021 sonunda tarihi zirveyi görmesinin ardından gelen sert geri çekilmelerin ardından piyasalarda endişeler de arttı. Aynı dönemde Terra başta olmak üzere birçok önemli kripto şirketinin çökmesi ve iflas açıklaması yapması da kripto piyasaların koca bir balondan ibaret olup olmadığı sorularının yeniden gündemde gelmesine neden oldu. Son günlerde ise kripto paralarda yeniden bir yukarı yönlü eğilim başladı. 20 bin doların altına giden Bitcoin’in 18 Temmuz itibariyle yeniden kritik seviyenin üzerine çıkmasının ardından piyasalardaki son durum da yakından takip edilmeye başladı.

Kripto Paralar Ne Zaman Yükselecek?

Bitcoin ve Ethereum Resmen Uçuşa Geçti! Piyasaların lider kripto para birimi olan Bitcoin, son dönemde yaşadığı sert düşüş sonrasında yatırımcıların ciddi bir kayıp yaşamasına neden oldu. Geçtiğimiz kasım ayından bu yana yaşanan kayıp yüzde 70’leri aşmış durumda. Altcoinlerde ise durum çok daha kötü bir grafik izlemeye devam ediyor. Kısa süreli yaşanan toparlanmalar umut vaat etse de kalıcı bir yükseliş yaşanmasını engelliyor. Satış baskının yüksek olmasına bağlı olarak yaşanan düşüşler risk teşkil etmeye devam ediyor. Dünya Gazetesi’nde yer alan bir habere göre, faiz artırımına devam edilen bir ortamda kripto paralar gibi riskli varlıklarda görülecek yükselişlerin sınırlı olacağı aktarılıyor.

Kripto para piyasalarında yükseliş önündeki en büyük engellerden bir diğer de ABD’de son 41 yılın zirvesine yerleşen enflasyon rakamlarının görülmesi oldu. FED’in enflasyon ile mücadele kapsamında faiz artırımına gitmesinin doları güçlendirmesi, altın ve euro dahil olmak üzere diğer tüm enstrümanların güç kaybetmesine neden oldu. 1 yıldan daha kısa bir sürede 69 bin dolar seviyesinden 20 bin doların altına kadar inen Bitcoin, kripto para piyasalarında ortaya çıkan riskleri gözler önüne sermeye devam ediyor.

Haftalık Yükseliş Oranı Yüzde 15’i Buldu!

Bitcoin ve Ethereum Resmen Uçuşa Geçti! Bitcoin’in yanı sıra piyasa değeri ile ikinci sırada yer alan Ethereum ise benzer bir yukarı yönlü eğilim ile yükseliş yaşadı. Ethereum (ETH) günlük yüzde 14 seviyelerinde iyi bir değer kazanırken, 1.370 dolar seviyelerine kadar gelmeyi başardı. Haftalık bazda ise Etheruem’da görülen bu yükseliş oranının yüzde 15’i bulduğu aktarılıyor. Uzmanların tahminlerinde ise dolar baskının Bitcoin’i engellediği aktarılıyor. Bu sorunun aşılması ile kripto para piyasalarında da normalleşme ve yükseliş trendinin geri gelebileceği aktarılmaya devam ediyor. ABD’den gelen son enflasyon rakamları ise düşüş trendinin devam edeceğine işaret ediyor.

Bitcoin ve Ethereum Resmen Uçuşa Geçti!

Bitcoin (BTC) Kaç Dolar?

Bitcoin (BTC) yeni haftaya yükselişle başladı. Yüzde 3’ün üzerinde günlük yükseliş oranıyla dikkat çeken Bitcoin, yeniden 20 bin doların üzerinde seyretmeye devam ediyor. 22 bin 220 dolar fiyatı le 18 Temmuz Pazartesi gününe başlayan BTC, hafta boyunca gelecek yeni haberlere göre yönünü tayin edecek. Ancak yükselişin geçici olduğu tahmin ediliyor.

Ethereum (ETH) Kaç Dolar?

Bitcoin’in hemen ardından yükseliş eğilimi ile adeta uçuşa geçen bir diğer kripto para birimi ise Ethereum oldu. Ethereum (ETH) yüzde 6’nın üzerinde bir günlük değer kazancı ile yeniden 1.454 dolar seviyelerine kadar ulaştı. Kripto paralarda yeni haftada yukarı yönlü hareket dikkat çekiyor.

 

Add a Comment