DOLAR
17,9608
EURO
18,5742
ALTIN
1.031,83
BIST
2.874,82

Bitcoin Yeniden 20 Bin Doları Gördü!

Bitcoin Yeniden 20 Bin Doları Gördü!
Sponsorlu
06.07.2022 17:10
0
A+
A-

Bitcoin Yeniden 20 Bin Doları Gördü! Uzmanlar Bu Seviyelere Dikkat Çekti! Balina Pozisyonu Görüldü!

Bitcoin Yeniden 20 Bin Doları Gördü! Kripto paralar ve Bitcoin son dönemin en kötü hareketlerini yaşıyor. Uzmanlar ise bu seviyelere dikkat çekti! Kripto paralarda son durum ne? İşte detaylar…

Kripto para piyasalarında belirsizlikler devam ediyor. Bir yandan artan enflasyon ve resesyon riskleri, diğer yandan FED’in bu riskler ile mücadelesi ve diğer merkez bankalarından gelen haberler kripto para piyasalarının altüst etmeye devam ediyor. Bitcoin (BTC), destek ve direnç arasında yeni bir mücadeleye başladığı ifade ediliyor. Bir süredir 20 bin doların altında seyreden Bitcoin, yeniden 20 bin dolar seviyesinin hafif üzerine çıktı. Uzmanlar ise balina seviyelerinin oldukça yakın olduğuna dikkat çekiyor.

Balinalar Bu Seviyeleri Takip Edecek!

20 bin dolar seviyesinin hemen üzerinde 6 Temmuz Çarşamba gününe başlayan Bitcoin (BTC), kripto para piyasalarının lider coini olarak yakından takip ediliyor. Son dönemde kripto paralarda yaşanan çöküş sonrasında ciddi kayıplar yaşatan Bitcoin, 20 bin dolar seviyesinin altına inmesinin ardından büyük bir risk yaratmıştı. Uzmanlar ise ortaya çıkan bu kötü tablo karşısında nasıl pozisyon alınması gerektiğine işaret etti.

Sponsorlu

TradingView platformunda yer alan verilere göre BTC/USD görünümünde sıkı bir işlem aralığının olduğu görüldü. Öte yandan likiditenin gün içinde çok daha önemli bir noktaya ulaştığı aktarılıyor. BTC, bir önceki güne göre yüzde 6’lık bir kaybın toparlanması ile daha güçlü bir görünüm çimişti. Destek ve direnç noktalarının neredeyse eşit noktalara gelmesinin ardından, 20.546 – 21.327 dolar seviyeleri arasında ciddi bir balina pozisyonu olduğu aktarılıyor. Whaemap’e göre belirlenen bu seviyeler, piyasalarda yakın zaman da takip edilecek.

Bitcoin Yeniden 20 Bin Doları Gördü!

Sponsorlu

Bitcoin Bu Seviyelere Fırlayabilir!

Kripto para piyasalarını heyecanlandıran haberler gelmeye devam ediyor. Özellikle yatırımcıların 2022 yılında yaşadıkları ciddi kayıpların önlenmesi ve yeni kayıplar olmaması için yeni seviyelerin takip edilmesi gerekecek. Bitcoin’in direnci kırması halinde gideceği seviyeler ise dikkat çekti. Michael van de Poppe tarafından yapılan analiz sonrasında yeni seviyeler dikkat çekti. 23 bin dolar direncinin üstünde giden yolun açılması için güçlü bir potansiyel olduğu aktarıldı.

Kripto para borsası Voyager Digital’in ifalas çaıklaması ve Celsius çöküşü sonrasında görülen karışıklıklar yatırımcıların yeni kayıp riskleri ile karşı karşıya kalabileceklerini göstermektedir. Bitcoin’in yanı sıra kripto para piyasalarında Ethereum ve diğer birçok para biriminde ciddi kayıplar yaşanmaya da devam ediyor. 2022 yılında görülen risk faktörü ve belirsizliğin bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

Uzman İsimden Kritik Bitcoin Değerlendirmesi!

Bybit Türkiye Araştırma Müdür Beste Naz Süllü, kripto para yatırımcılarının ilgisini çekecek değerlendirmelerde bulundu. Kısa bir süre sonra yeniden 20 bin dolar seviyelerini test eden Bitcoin’in bu seviyelerde kalıcılık göstermesi için uygun piyasa şartlarının henüz oluşmadığı aktarıldı. Visa’dan gelen kripto kredi kartı hamlesi ve diğer olumlu gelişmelere bağlı olarak kısa süreli bir tırmanış ihtimali görülüyor. Piyasalarda ise hala risk faktörünün etkisinin görülmeye devam ettiği ve olası kayıplara karşı yatırımcıların temkinli olması gerektiği aktarılıyor.

Bitcoin Kaç Dolar?

6 Temmuz Çarşamba gününde hafta ortası itibariyle Bitcoin yeniden 20 bin dolar seviyelerini test etmeye başladı. 20 bin 115 dolar seviyelerinden hareketini günün ikinci yarısında devam ettiren Bitcoin (BTC)’i, Ethereum (ETH) ise 1.134 dolar seviyesi ile ikinci sırada takip ediyor. Piyasa genelinde ise hafif bir toparlanma eğilimi görülüyor. Uzmanlara göre bu seviyeler ise kalıcılık açısından beklentileri karşılamayacağı ifade ediliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.