Bitcoin Yeniden Düşüşe Geçti! 22 Haziran

Uluslararası Dev Finans Kuruluşu Açıkladı: Kripto Paralarda Korkulan Oluyor! Bitcoin Yeniden Düşüşe Geçti! Yatırımcılar Endişeli!

Bitcoin Yeniden Düşüşe Geçti! Merkez bankalarının küresel çatı kurumu olan Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), kripto paralar hakkında korkulan senaryonun yaşanmaya başladığını ifade etti. Bitcoin, Ethereum, AVAX, DOGE, Cardano ve diğer popüler coinlerde ise yeni günde de düşüş eğilimi göründü! Kripto yatırımı olanları üzen haber…

Üye ülkelerin merkez bankalarının rezerv politikaları konusunda koordine olmalarını sağlamak ve merkez bankaları arası para transferlerinde aracı olan BIS, kripto paralar hakkında kritik yorumu sonrasında piyasalarda negatif bir etkiye neden oldu. Uluslararası Ödemeler Bankası Genel Müdür Agustin Carstens, kripto paralara hakkında korkulanın gerçeğe dönüştüğünü ifade etti. Kripto para piyasalarında ise hafta ortasında yeninden düşüş eğilimi görülmesi dikkat çekiyor.

Kripto Paralarda Korkutan Senaryo Gerçeğe Dönüşüyor!

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), kripto para piyasalarında bir süredir görülen sert düşüşlerin, dağınık olan dijital para birimi ticareti ile ilgili uzun süredir devam eden uyarıların artık gerçeğe dönüştüğünü gündeme getirdi. Birçok finans kuruluşu ve analist tarafından benzer açıklamalar daha önce de yapılmıştı. Kripto paralar için yapılan bu risk uyarılarının gerçeğe dönüştüğünün altı çiziliyor. Bitcoin Yeniden Düşüşe Geçti!

Merkez bankalarının küresel çatı kurumu olan BIS, yıllık raporunda kripto paralara ilişkin ayrıca merkez bankalarının dijital para birimleri geliştirilmesine yönelik teşvik edici detayları da dikkat çekmiştir. Yapılsak sorunların bir sonucu olarak risklerin devam ettiği aktarılıyor.

Kripto Para Piyasalarında Yapısal Sorun Uyarısı!

BIS Genel Müdür Carstens, istikrarlı olduğu iddia edilen ve kısa süre önce çöküş yaşayan TerraUSD ve LUNA’ya dikkat çekerek, Bitcoin’de de yüzde 70’lere varan değer kaybıyla yapısal sorunların devam ettiğinin altını çizdi. Küresel kripto para piyasalarında yapısal bu tür sorunların devam edeceğine de vurgu yapılıyor. Sözcü’de yer alan habere göre Cartens’in açıklamasında ayrıca kripto paraların tüm zayıflıklarının ortaya çıktığını düşündüğü aktarıldı.

Kriptoda yaşanan çöküşün ayrıca batık kredilerin küresel finansal çöküşü tetiklemesi gibi krizlere neden olabileceği beklentisi de dikkat çekti. Cartens’e göre 2 – 3 yıl içinde merkez bankalarının dijital para birimlerine ilişkin yeni hamlelerinin de ortaya çıkacağı aktarılıyor.

2 Milyon Trilyon Dolardan Fazla Kayıp Var!

Kripto para piyasalarında Kasım 2021’den itibaren yaşanan sert düşüşler dikkat çekiyor. 69 bin dolar sınırına kadar gelen Bitcoin’in kısa sürede 20 bin dolar altına kadar gerilemesi krizin boyutlarını gözler önüne seriyor. Piyasalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan birçok analist ise kripto para piyasalarında Kasım ayından itibaren 2 trilyon dolardan fazla gerileme olduğuna işaret ediyor.

Kripto para piyasalarında son aylarda çöküşün hızlanması korkutan senaryoların gerçekleştiği yorumlarını da ortaya çıkardı. Öte yandan ABD gibi ülkelerden kripto paralara yönelik gelen kısıtlamalar nedeniyle de gelecek dönem için belirsizlik eğiliminin devam etmesi bekleniyor.

Bitcoin Yeniden Düşüşe Geçti!

Kripto Para Piyasalarında Son Durum Ne?

22 Haziran Çarşamba gününde Bitcoin (BTC) fiyatı yeniden 20 bin dolara geriledi. Hafta başında toparlanma eğilimi gösteren BTC, yüzde 5’lere varan düşüş ile son 24 saatte yeniden değer kaybetmeye başladı. En büyük takipçisi Ethereum (ETH) ise 1.081 dolar seviyesine gerileyerek yeniden bin doların altına sarkma tehlikesiyle karşılaştı.

Popüler coinler arasında yer alan AVAX ise benzer bir düşüşle 16 dolar seviyelerine geriledi. Dogecoin (DOGE) fiyatı ise hafta ortasında 0,062 dolar ile riskli hareketlerine devam ediyor. Cardano (ADA) fiyatında görülen düşüş ise dikkat çekti. 0,47 dolar seviyesine kadar düşmesinin ardından yatırımcıların endişeleri de artmaya devam ediyor. Bitcoin Yeniden Düşüşe Geçti!

Add a Comment