Charles Hoskinson’dan Bitcoin Hakkında Değerlendirme

Son dönemde Cardano Vasil Hard Fork güncellemesi ile sık sık gündemde kalmayı başardı. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson da bu konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunmayı ihmal etmiyor. Son olarak Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Proof of Stake algoritmasını öne çıkararak Bitcoin (BTC) hakkında yorum yaptı.

Charles Hoskinson Bitcoin Hakkında Yorum Yaptı

Input Output CEO’u ve Cardano kurucusu Hoskinson, lider kripto para birimi Bitcoin hakkındaki görüşlerini paylaştı. Cardano kurucusu Hoskinson yaptığı konuşmasında Bitcoin’in harcadığı enerjiye değindi.

Ayrıca Hoskinson, Bitcoin’in her türlü dApp, akıllı sözleşmeler ve hatta devletler tarafından kullanılacağına inanıyor. Bitcoin’in sağlam para politikasının faydalarını takdir etti. Ancak, diğer Blockchain‘lerin çalışabilen en büyük kripto para biriminin başka versiyonları olduğunu göz önünde bulundurarak, enerji tüketen Proof of Stake algoritmasına gerek olmadığını açıkladı.

charles hoskinsondan bitcoin hakkinda degerlendirmeer

Bitcoin’in yüksek miktarda enerji tüketmesinden şikayetçi olan Hoskinson, madencileri önümüzdeki 100 yıl boyunca ek 2 milyon para üretmek için bırakmanın iyi bir enerji yatırımı olmadığına inanıyor.

Son olarak Bitcoin’in tükettiği enerjiye değinmişken, İkincisi düzenlenen Kripto Meydanı’nda kripto para sektörünü dışarıdan etkileyen enerji sorunları ele alındı. Konu ile ilgili olarak detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : BTCHaber

Add a Comment