Circle, Rezervlerini BlackRock Fonuna Taşımaya Başladı

USDC stablecoin’inin arkasındaki şirket olan Circle, rezervlerini ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na kayıtlı BlackRock’a taşımaya başladı. Circle sürecin tamamlanacağı tarihi de açıkladı. 

Circle USDC Rezervlerini BlackRock’a Taşıyor

Circle Internet Financial’ın USDC stablecoin’ini destekleyen varlıklar, gelecek yılın başlarında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından düzenlenen bir para piyasasına transfer edilmeye başladı. Circle söz konusu transferin gelecek yılın başlarında sona ereceğini belirtti. 

Circle, geçtiğimiz haftalarda açıkladığı gibi USDC rezervlerini taşımaya başladı. Bu doğrultuda Circle, USDC stablecoin’inin rezervlerini BlackRock Inc. tarafından kurulan ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından düzenlenen özel bir fona taşıma sürecini başlattı. 

BlackRock Advisors tarafından yönetilen bir hükümet para piyasası fonu olan Circle Rezerv Fonu, BlackRock’un ilk olarak Mayıs 2022’de kayıt yaptırmaya çalışmasından sonra aylardır bu konu üzerinde şirketler arasında çalışmalar yürütülüyordu. Circle tarafından yapılan açıklamada, şirketin tüm varlıklarını 2023 yılının Mart ayının sonuna kadar tamamen geçiş sürecinin tamamlanmasının beklendiği belirtildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, yeni fonun varlıkları, New York Mellon Corp. Bankası’nda tutulacak ve burada fon, bağımsız bir yönetim kurulu ve portföy hakkında günlük raporlar getiren 1940 Yatırım Şirketleri Yasası uyarınca düzenlemelere tabii olacak.

Kaynak : BTCHaber

Add a Comment