CME Group, Doğrudan Türev Ticareti Teklifi Hazırlığında

Dünyanın en büyük türev piyasası olan CME Group müşterileri için yeni yatırım seçenekleri sunmaya devam ediyor. Şirket, FTX.US’nin yolundan giderek müşterilerine yeni bir ürün sunma planı yapıyor.

CME Group, Tüketicilere Türev Alım Satımı Sunacak

CME Group, Sam Bankman-Fried’in sahibi olduğu kripto para borsası FTX’in ABD kolu olan FTX.US’nin izinden gidiyor ve doğrudan tüketicilere türev alım satımı sunma planı önermeye hazırlanıyor. The Wall Street Journal’in haberine göre, türevlerin ve diğer sözleşmelerin ticareti için en büyük borsalardan birisi olan CME Group, sözde vadeli işlem komisyonu tüccarı (FCM) olarak kaydolmak için gereken belgeleri hazırlıyor.

cme group dogrudan turev ticareti teklifi hazirliginda 2

Borsanın planları düzenleyiciler tarafından onaylanırsa, tüccarlar türevleri aracılar yerine doğrudan CME aracılığıyla ticaretlerini yapabilecek. Tipik olarak bireysel tüccarlar, TDAmeritrade gibi üçüncü bir taraf aracı kurumlar aracılığıyla türevlerinin alım satımını yapabiliyor.

CME’nin yeni planı, FTX.US’nin yatırımcıların marj göndermesine ve kripto türevlerini doğrudan platformunda ticaret yapmasına izin verme önerisine benziyor. Konu hakkında açıklama yapan CoinFund başkanı Christopher Perkins şu ifadeleri kullandı:

CME Group’un bu yeni planı dikkate değer ve sürpriz değil. CME Group, hatırladığım kadarıyla müşterilerle uzun bir süredir doğrudan ilişkiler kurmak istiyordu. Bu yeni plan da bunun bir göstergesi.

Kaynak : BTCHaber

Add a Comment