Do Kwon’un 3.313 BTC’yi Farklı Borsalara Transfer Ettiği İddia Ediliyor

Geçtiğimiz Terra’nın kurucusu Do Kwon artık kırmızı bülten ile arandığı bilgisini aktarmıştık. Son olarak bugün çıkan haberlere göre; Do Kwon’un, kendisine yönelik tutuklama kararı çıkarılmasının ardından 3.313 Bitcoin’i farklı cüzdanlara transfer ettiği iddia ediliyor.

Do Kwon’un 3.313 BTC’yi Farklı Borsalara Transfer Ettiği İddiası!

Terra kurucusu Do Kwon‘un, kendisine yönelik tutuklama kararı çıkarılmasının ardından 3.313 Bitcoin’i (BTC) farklı borsalardaki cüzdanlara transfer ettiği düşünülüyor.

do kwonun 3 313 btcyi farkli borsalara transfer ettigi iddia ediliyorASD

Tutuklama emri çıkarıldıktan kısa bir süre sonra, mevcut döviz kuruyla yaklaşık 67 milyon dolar değerinde 3.310 Bitcoin Binance’den KuCoin ve OKX’e transfer edildi. Blockchain verilerine göre; 1.354 BTC, 15 Eylül 2022’den 18 Eylül 2022’ye kadar KuCoin’e aktarıldı. Benzer şekilde, 1.959 BTC, beş adede kadar işlemle OKX’e aktarıldı.

Coindesk Korea konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yapıldı:

15 Eylül’de dünyanın en büyük sanal varlık değişimi olan Binance’de aniden oluşturulan Luna Foundation Guard (LFG) sanal varlık cüzdanı. Yaklaşık 3313 BTC, Kucoin ve OKX cüzdanlarına aktarıldı.

Son olarak Şu anda, Koreli savcılar fonu izliyorlar. çünkü ani transfer kara para aklama amacıyla veya Kwon’un kaçmasına yardım etmek için olabilir. 

Kaynak : BTCHaber

Add a Comment