En Ucuz Coinler

En Ucuz Coinler

Bu yazımızda sizler için en ucuz coinler listelenecek. Günümüzde insanlar kripto paralara oldukça ilgi duymaya başladı. Birçok kişi kripto para alım-satım işlemi yaparak para kazanıyor. Yüklü miktarda piyasaya girmek istemeyen kullanıcılar ise az para yatırıp çok gelir elde edebilecekleri en ucuz coinleri araştırıyor. Yatırımcıların alım-satım yapacağı bu coinler sadece ucuz olmamalı aynı zamanda da güvenilir coinler olmalı. Ucuz coin alım-satım işlemi yapmadan önce alacağınız coinlerin global çapta büyük kripto para borsalarında listelenip listelenmediğini kontrol etmelisiniz. Bu sayede yatırım yaparken paranızı güvende de tutmuş olursunuz.

1.SHIBA INU

Ryoshi olarak bilinen anonim bir kişi tarafından Ağustos 2020’de oluşturulan merkezi olmayan para birimidir. Fiyatı olağan üstü derecede düşüktür. Bu sayede insanlar milyarlarca hatta trilyonlarca Shıba coin alım-satım işlemi yapabilir. Güncel piyasa değeri ₺121,810,960,049’dir.

2.Terra Luna

Daniel Shin ve Do Kwon tarafından kurulmuş Terra olarakta bilinen kripto para birimidir. Ocak 2018 yılında oluşturulmuştur. Oluşturulduktan kısa süre sonra neredeyse tüm Asya kaynaklı kripto para borsalarında listelenmiştir. 11 Mayıs 2022 tarihinde büyük kayıp süreci yaşamıştır. Sabit kripto varlığında yaşadığı teknik sorunlar nedeniyle 120 $ bandından 0.0002 $ (Mayıs 2022) seviyesine kadar düşmüştür.

3.IoTeX(IOTX)

Internet of things yani nesnelerin interneti olarak bilinen ıot teknolojilerinin gelişimini hedef alan gizlilik merkezli bir blockchaindir. Güncel fiyatı 0.03$’dır. (Kasım 2022). Piyasa değeri 1.1 milyar dolardır.

4.Decentraland(MANA)

Metaverse teknolojisinin popüler olmasıyla birlikte kripto para borsalarında yerini almıştır. Metaverse coinler olarak bilinen gruba dahildir. Eğer sizde ileriye dönük kripto para yatırımları yapmayı düşünüyorsanız MANA sizin için iyi bir seçenek olabilir. Güncel piyasa değeri $1.163.855.370’dır.

5.SANDBOX

Sandbox metaverse projesinin duyurulmasından sonra popülerliği ve bilinirliği artan kripto paralardan olmuştur. Birçok global borsada listelenmekle birlikte en çok işlem hacmi olan metaverse coinleri arasında yer almaktadır. Metaverse evrenine ilgiliyseniz ve kripto paralarla yatırım yapmak istiyorsanız sandbox sizin için tercih edilebilir en ucuz coinler arasındadır. Güncel piyasa değeri $1.243.326.008’dır.

6.DogeCoin

Dogecoin yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından kurulmuştur. Amacı geleneksel bankacılık işlemlerinin maliyetini sıfıra indirmektir. Elon Musk Twitter’da çokça DogeCoin ile ilgili tweetler attığı için manipülatif ve yönlendirilebilirlik açısından eleştirilere maruz kalmıştır. Maximum arz limiti sınırsız olduğu için en ucuz coinler listesinde kendisine yer bulmuştur. Güncel piyasa değeri ₺315,075,218,895’dir.

7.Ripple (XRP)

Ripple hem en güvenli hem de en ucuz coinler listesinde yer almaktadır. 2012 yılında çalışmaya başlayan bir ödeme ağı veya iletişim protokolüdür. XRP ise ağda kullanılan para birimidir. Diğer kripto para birimlerinin aksine merkezi bir para birimidir. Ripple ağının amacı ucuz, hızlı, ve güvenilir para gönderimini sağlamaktır. Bu sayesinde saniyede 1000’den fazla işlem yapılabilme olanağı vardır. Sizde birçok kripto para borsasından ripple (XRP) alım-satım işlemi yapabilirsiniz.

Add a Comment