ETH’de büyük yükseliş ne zaman?

Citibank analistleri Ethereum geleceğini değerlendirdi: ETH’de büyük yükseliş ne zaman?

Kripto para piyasasında en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) son dönemde yeni güncelleme öncesi inişli çıkışlı grafik çiziyor. ABD merkezli bankacılık devi Citibank analistleri ETH fiyatının geleceğini yorumladı. Merge yükseltmesi sonrası ETH fiyatı ne olacak?

Yerli kripto para yatırımcılarının da cüzdanlarında mutlaka yer verdikleri Ethereum (ETH) ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. En büyük ikinci kripto para birimi olan ETH, inişli çıkışlı bir grafik çizerken yatırımcılar piyasadaki hareketliliği yakından takip ediyor. Daha önce Ethereum geliştiricileri tarafından yapılan açıklamada, Merge yükseltmesinin Eylül ayında gerçekleştirileceği belirtilmişti. Bunun üzerine bir süredir heyecanlı bekleyişin devam ettiği Ethereum topluluğunda öne çıkan detaylar oldu.

Bilindiği üzere en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’da Merge adı verilen yükseltme için geri sayım devam ediyor. Söz konusu güncelleme sayesinde bu ağ, iş kanıtı sisteminden (POW) daha çevre dostu olan hisse kanıtı (POS) sistemine geçiş sağlayacak. Kripto para uzmanlarına ve topluluğuna göre bu güncelleme Ethereum’da yepyeni bir çağ açacak. Merge yükseltmesinin ardından ETH fiyatının da çok yüksek seviyelere ulaşması bekleniyor. Bu konuda açıklama yapan uzmanlar arasında önde gelen bankacılık devi Citibank analistlerinin de olması dikkatlerden kaçmadı. Deneyimli analistler Ethereum fiyatının ve Merge yükseltmesinin ona etkilerini yorumladı.

Citibank Uzmanlarından Ethereum Yorumu

Ethereum ağında heyecanla beklenen ve topluluk tarafından sık sık dile getirilen Merge yükseltmesi, gündemden düşmüyor. Bu konuyu değerlendirmeye alan Citibank, yeni bir araştırma raporu yayımlayarak kripto para yatırımcılarının dikkatini çekti. Ethereum’da bu güncellemenin bazı hesapta olmayan sonuçlar doğurabileceğini kaydeden usta analistlerin raporu, kripto para topluluğunda yeni bir tartışma yarattı. Çünkü Citibank analistlerine göre Ethereum’da düşük enerji yoğunluğu ve deflasyonist bir varlığa geçiş yapılması bekleniyor.

Uzmanlar bu görüşlerine gerekçe olarak Ethereum madencilik sisteminde yaşanacak köklü değişimi gösterdi. Citibank raporuna Merge yükseltmesi sonrasında Ethereum, iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı sistemine geçeceği için ETH üretiminin yılda %4.2 oranında azalmasını bekliyor. Ethereum üretimi Eylül ayından sonra kademeli olarak azalacağı için ETH varlığı daha deflasyonist bir yapıya bürünecek. Bu gelişme sonucunda Ethereum yatırımcılarını heyecanlandıran yükseliş hareketinin gelme ihtimali çok yüksek olarak görülüyor.

Merge Sonrası Ethereum Statüsü Güçlenecek

Citibank uzmanlarının hazırladığı Ethereum raporu kripto para basınında geniş yankı buldu ve ETH topluluğunun dikkatini çekti. Bu raporda Merge yükseltmesinin Ethereum için çok avantajlı olduğu belirtildi. Usta analistlere göre Eylül ayında gerçekleştirilmesi beklenen Ethereum Merge yükseltmesi ile ETH’nin bir değer deposu olarak statüsü sağlamlaşacak. Daha sağlam bir konuma yükselmesi beklenen Ethereum ağı, böylelikle kripto para dünyasında daha fazla takipçi ve saygınlık kazanacak.

Deneyimli analistlerin rapordaki açıklamaları Ethereum yatırımcılarını şimdiden heyecanlandırmaya yetti: “PoS’a geçiş, ETH’yi nakit akışlarıyla daha verimli bir varlığa dönüştürecek bu bağlamda da Ethereum hem getiri sağlayan hem de deflasyonist bir varlık olacak. Ayrıca birleştirme sonrası ETH, enerji harcamasının %99,95 oranında azalması beklendiğinden, nispeten enerji verimli ve çevre dostu bir kripto varlığı olarak görülebilir.”

Ethereum Merge Nedir?

Ethereum ağında planlanan 5 yükseltmenin ilki toplulukta Merge olarak adlandırılıyor. Ethereum blok zincirinin iş kanıtı (PoW) sisteminden, hisse kanıtı (PoS) sistemine geçişi Ethereum Merge olarak adlandırılıyor. Bu yükseltme sayesinde ağdaki işlem ücretleri azaltılacak ve işlem hızı daha yüksek seviyelere ulaşacak. Ethereum geliştiricilerinin yaptığı son duyuruya göre daha önce Ağustos ayında planlanan Merge yükseltmesi için eylül ayı gösterildi.

Add a Comment