Ethereum Bir Dibi Daha Gördü! 16 Temmuz

ETH Yatırımcıları Tedirgin! Ethereum İçin Herkes Bu Tarihi Bekliyor! Etheruem’da Neler Olacağı Ortaya Çıktı! Ethereum Bir Dibi Daha Gördü!

Ethereum Bir Dibi Daha Gördü! Kripto piyasaların lider varlıklarından Ethereum için kritik geri sayım başladı. ETH yatırımcıları ise gelen yeni veriler nedeniyle bir hayli tedirgin. İşte kripto yatırımcısının yeni gündeminin detayları…

Piyasa değeri ve işlem hacmi ile kripto para piyasalarının Bitcoin’den sonra ikinci sırada gelen varlıklarından Ethereum (ETH) için kritik bir güncelleme geliyor. Konuya ilişkin paylaşılan verilere göre, Ethereum (ETH)’un Merge’ü, Eylül ayında planlanıyor. Week in Eth News’in kurucusu Evan Van Ness tarafından paylaşılan detaylara göre, çeşitli testnet lansmanları da aynı dönemde gerçekleşmesi bekleniyor. Diğer yandan Ethereum yatırımcısını zor duruma sokan ve piyasaları da karıştıran yeni bir veri dikkat çekti. Ethereum’un aktif adresleri, piyasa satışlarının ortasında son 2 yılın en düşük seviyesine kadar gerilediği ifade ediliyor. Piyasa verilerine göre Ethereum’da takip edilen bu kötü tablo özellikler küçük yatırımcıların büyük bir tedirginlik yaşamasına neden oluyor.

Ethereum İçin Kritik Tarih 19 Eylül!

Ethereum için Eylül’de resmen yeni bir dönem başlayabilir. Eylülü ayı sonunda yeni güncellemeye geçeceği yönünde görüş bildiren uzmanlara göre, ağdaki güncellemelerin merkezi olmayan yağısını dikkate alarak, güncellemelerin biraz gecikmeli olduğu aktarıldı. Beklenenden daha hızlı teslim edilebileceğine dair önemli bir sorumluluk reddinin de yer almasının dikkat çekici bir unsur olduğu ifade edildi.

Yayınlar listesinde ise kullanıcıların 27 – 28 Temmuz tarihlerinde Goerli/Prater istemcilerinin gelmesini bekledikleri aktarılıyor. Merge güncellemesinin Gerli testnet’teki güncellemesini 11 Ağustos’ta, Bellatrix güncellemesinin ise Eylül ayı başında PoW’u sonlandırması bekleniyor. Böylece Ethereum’un 19 Eylül 2022’de Merge için hazır hale getirilerek yeni bir yapıya kavuşmasının sağlanması hedeflendiği aktarılıyor.

Büyük Ethereum Güncellemesi Geliyor!

Ethereum Bir Dibi Daha Gördü! Kripto para piyasalarında Kasım 2021 tarihinde 4 bin 891 dolar seviyesine kadar çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum (ETH), 2022 yılından itibaren giderek hızlanan düşüş sonrasında bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Yaşanan bu düşüşler sonrasında yatırımcıların da tedirginliği artmış durumda.

Ethereum Foundation ekibinin önemli isimlerinden Tim Beiko, The Merge güncellemesinin, 19 Eylül haftasında gerçekleştirileceğinin sinyallerini vermesinin ardından piyasalarda da yeni bir hareketlilik görüldü. Ethereum blok zincirindeki birleşme anının tam olarak hangi tarihte olacağı ise henüz netlik kazanmış değil. Ethereum geliştiricileri tarafından, birleşme güncellemesinin önümüzdeki ay Goeril test ağında denendikten sonra, 19 Eylül haftası itibariyle ana ağda hayata geçmesi beklendiği aktarılıyor. Güncellemede en önemli unsur ise Ethereum’un Proof of Work ile çalışan bir blok zinciri olmaktan çıkarak, Proof of Stake algoritmasında çalışan bir ağ olması sağlanacak.

Aktif Adres Sayısında En Düşük Seviye Görüldü!

Ethereum Bir Dibi Daha Gördü! Ethereum’da dikkat çeken bir diğer veri ise son 2 yılın en düşük seviyelerine ulaşması oldu. Ethereum aktif adresleri, piyasa satışlarının ortasında kritik seviyelere kadar geriledi. Coin Metrics tarafından yayınlanan verilere göre, Ethereum blok zincirindeki aylık benzersiz aktif adreslerin sayısının Haziran 2020’den bu yana en düşük seviyelerine geldiği görüldü. Ethereum cephesinde yaşanan bu kötü gelişmelerin birçoğunda ise piyasalarda görülen genel belirsizlik hali ve risk faktörleri yer alıyor. Özellikle enflasyon, resesyon ve diğer etkenlerle riskli piyasalardan kaçınmak isteyenlerin sayısı artıyor.

Ethereum Bir Dibi Daha Gördü!

Ethereum (ETH) Kaç Dolar?

Ethereum Bir Dibi Daha Gördü! Ethereum (ETH) fiyatı ise 16 Temmuz Cumartesi günü itibariyle kritik seyretmeye devam ediyor. 1.202 dolar seviyesinden işlem gören Ethereum, Eylül ayında yapılacak güncelleme ile yeni bir sürece girebileceği aktarılıyor.

 

Add a Comment