Ethereum’un Bitcoin’i geçeceği söylentileri yine gündemde!

Ethereum’un Bitcoin’i geçeceği söylentileri yine gündemde! İşte BTC-ETH rekabetinde uzmanların en net yorumları

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), zaman zaman sert düşüşler yaşasa da yatırımcıların favorisi olmaya devam ediyor. Lider altcoin Ethereum (ETH) ise en büyük rakibi BTC’yi takip ediyor. Peki ETH uzun vadede BTC’yi geçebilir mi?

Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçiliyor. Küresel piyasalarda resesyon endişelerinin gerilediği ve geçici bir rahatlamanın yaşandığı dönemde kripto paralar ciddi ralliler yaptı. Son dönemde fiyatı hızlı yükselen Bitcoin dışında en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum fiyatı da yakın takibe alındı. Bu süreçte ETH’nin rakibi BTC’yi uzun vadede geride bırakacağına dair söylentiler yeniden kripto para topluluğunun gündemine geldi.

En büyük kripto para birimi BTC, kripto para dünyasında her zaman üstün varlık oldu. Ethereum, son güncelleme öncesinde oluşan olumlu havanın da etkisi ile yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı. ETH hayranları, günün birinde Ethereum’un Bitcoin’i geçebileceğine dair görüşlerini yeniden dile getirdi. ETH’deki göz kamaştırıcı yükseliş de bu hedeflerin ve söylentilerin konuşulmasının arkasında itici güç oldu. Peki uzmanlar kripto para piyasasında flippening adı verilen geçiş hakkında ne düşünüyor?

Ethereum rakibi Bitcoin’i Geride Bırakabilir Mi?

Ethereum, 210 milyar dolar civarındaki piyasa değeri ile kripto para piyasasındaki en büyük ikinci dijital varlık olarak kabul ediliyor. ETH’nin geçen ay piyasa değeri yüzde 509 artış gösterdi. Bu göz alıcı performansa rağmen toplam piyasa değeri bakımından BTC’nin yarısından daha az seviyede bulunuyor. Kripto para topluluğu tarafından heyecanla beklenen Ethereum Merge yani birleşme güncellemesi piyasadaki dengeleri değiştirebilir etkisiyle dikkat çekiyor. Merge ile ETH’nin piyasa değerinin BTC’yi yakalaması ve bu dönüm noktasından sonra rekabetin farklı bir boyuta geçmesi bekleniyor.

Uzmanlar ETH ile BTC Arasındaki Rekabeti Değerlendirdi

Son haftalardaki piyasa hareketlerinin ardından kripto para birimlerindeki yükseliş yatırımcıları sevindirdi. Özellikle ETH Merge güncellemesi çok ses getirirken buna hazırlanan yatırımcılar ağ birleşmesini şimdiden fiyatlamaya başladı. ETH madencilerini endişelendiren bir gelişme olsa da pek çok kişi bu güncellemenin Ethereum ağında çok köklü değişiklikler yaratacağını söylüyor. Quantum Economics Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Mati Greenspan da ETH ve BTC arasındaki rekabet hakkında çarpıcı yorumlar yaptı.

Kripto para dünyasında flappening adıyla bilinen ETH’nin BTC’yi geçmesini değerlendiren Greenspan şunları söyledi: “İnsanların sürekli olarak ‘flippening ne zaman?’ sorusunu tekrarladığını duyuyorum. Bunun gerçekleşeceğinin bir garantisi olmasa da, sadece rakamlara bakarak, bu olay gün geçtikçe daha da yaklaşıyor gibi görünüyor.” Ethereum taraftarlarını heyecanlandıran ve büyük beğeni toplayan bu sözler, öte yandan BTC maksimalistlerini ise çok kızdırdı. Ethereum’un hiçbir zaman BTC’yi geçemeyeceğini iddia eden Bitcoin destekçileri, sosyal medyada geniş yankı bulan tartışmalara dahil oldu.

Ethereum’un Önlenemez Yükselişi

Kripto para alım satım platformu QCP ise Ethereum’da inanılmaz boyutta opsiyon ticareti yapıldığını duyurdu. Son günlerde hedge fonlarının büyük alıcılar olmasıyla Ethereum’a olan inanç da giderek arttı. Sosyal medyada yapılan yorumlarda uzmanlar, “Ethereum’un Eylül ayında yapılacak birleşmeye yaklaştıkça kurumsal talebin devam etmesini bekliyoruz.” yorumunu yaptı.

Ethereum’un Sinyalleri Bitcoin’e Göre Daha Olumlu

Ünlü analist Bodhi Pinkner, flippening’in “çok olası” olduğunu ifade ederken tartışmalara farklı bir boyut getirdi. Ethereum’un son dönemdeki hareketlerini ve temel analizini çok olumlu gören Pinkner, BTC destekçilerinden sert eleştiriler aldı. Deneyimli analist, “Dolayısıyla bu değişen dinamik, özellikle daralma ortamında Ethereum’un Bitcoin’e göre fiyatı için teorik olarak iyiye işaret ediyor.” diyerek bu rekabetteki tarafını belli etti.

Add a Comment