Faiz Kararı Öncesi Kriptoda Kritik Seyir! 27 Temmuz

Tesla’dan Bir Kritik Bitcoin Açıklaması Daha Geldi! BTC Tekrar 22 Bin Doların Altında! Faiz Kararı Öncesi Kriptoda Kritik Seyir!

Faiz Kararı Öncesi Kriptoda Kritik Seyir! Tüm piyasalarda olduğu gibi kripto piyasaları da FED’in faiz kararına odaklandı. Karar öncesi BTC 22 bin doların altına geriledi. Öte yandan Tesla’dan gelen Bitcoin açıklaması dikkat çekti! Kripto yatırımcısı endişeli…

Kripto para piyasaları aylardır kötü bir grafik izlemeye devam ediyor. Tüm zamanların zirvesi olan Kasım 2021’deki 69 bin dolara yaklaşan fiyat sonrasında Bitcoin 20 bin doların altına kadar düşüş gösterdi. Ciddi bir kayba neden olan BTC, piyasaların lider varlığı olsa da kötü bir izlenim sunuyor. Öte yandan Bitcoin’i takip eden birçok altcoinde de benzer kötü gidişat yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor.

ABD Merkez Bankası (FED) faiz artırımına yönelik güçlü sinyaller verdiği hafta itibariyle kripto piyasalarda da düşüş görülmeye devam ediyor. Kısa süre önce başlayan hafif bir toparlanma eğilimi yerini düşüşe bıraktı. Tesla’dan gelen Bitcoin açıklaması da satış baskısını tetikleyecek cinsten.

Tesla Elindeki Bitcoin Miktarını Açıkladı!

Faiz Kararı Öncesi Kriptoda Kritik Seyir! Kripto yatırımcılarının da yakından takip ettiği dünyanın en zengin iş insanlarından Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketi, elindeki Bitcoin miktarını açıkladı. Geçtiğimiz haftalarda elinde tuttuğu Bitcoin’leri satacağını duyurmuştu. Yüzde 75’lik kısmını satışa sunmasının ardından hafta başında gelen açıklamada şirketin 222 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) varlığına sahip olduğu ifade edildi. Tesla, geçen hafta itibariyle elindeki BTC varlıklarının yüzde 75’lik kısmını satarak nakde çevirdiğini söylemişti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu için geçtiğimiz pazartesi günü sunulan dosyada Tesla’nın Bitcoin stratejisine dair önemli detaylar ortaya çıktı. Bitcoin varlıklarının yüzde 75’inin satışını gerçekleştiren Tesla, bu işlem sonrasında elinde 222 milyon dolarlık varlık kaldığını açıkladı. Şirketin SEC’e yaptığı bildirimin detaylarında 2022 yılının ilk çeyreğinde bilançoda tutulan BTC varlıklarının defter değerindeki değişikliğinden dolayı 170 milyon dolarlık değer düşüklüğü zararı kaydedildiği ifade edildi. Öte yandan Bitcoin satışından şirketin 64 milyon dolarlık kâr elde ettiği aktarıldı.

Faiz Kararı Öncesi Kriptoda Kritik Seyir!

Bitcoin’de Gerileme Devam Ediyor!

Bitcoin uzun bir aranın ardından başladığı toparlanma eğilimine yeniden ara vermek zorunda kaldı. Hafta boyunca kripto dahil tüm piyasaların yakından takip ettiği FED kararı, kripto piyasalarda hareketlenmelere de neden oluyor. FED faiz kararının beklendiği haftaya 22 bin doların altında başlamasının ardından yatırımcıların büyük bölümü yeniden endişelendi.

Faiz Kararı Öncesi Kriptoda Kritik Seyir! Uzun süredir 20 bin doların üzerine tırmanmaya çalışan ancak inişli çıkışlı bir hareket gösteren Bitcoin, son haftalarda 22 bin doların üzerine çıkarak yeni bir toparlanma eğilimi göstermişti. Kısa ve orta vadede riskler ise ciddi şekilde devam ediyor. Kripto para piyasalarında son durum ise yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor.

Kripto Piyasalarda Son Durum Ne?

Kripto para piyasalarında son durum FED kararı öncesinde kritik seyretmeye devam ediyor. 27 Temmuz Çarşamba itibariyle Bitcoin (BTC) 21 bin 219 dolar seviyelerinden işlem görürken, en yakın takipçisi Ethereum (ETH) ise 1.449 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Yeni güne hafif bir değer artışı ile başlayan BTC ve ETH, hafta boyunca kritik seyir takip edecek.

Popüler diğer pek çok altcoinde de benzer bir hareket söz konusu. BNB son 24 saatte yüzde 4 seviyelerinde bir değer kazanarak 253 dolar seviyelerine ilerledi. Ripple (XRP) ise 0,33 dolar seviyesinde yatay bir seyir izlemeye devam ediyor. Cardano (ADA) 0,46 dolar ile hafif aşağı yönlü işlem gördü. Dogecoin (DOGE) ise 0,062 dolar ile riskli bir görünüm çiziyor.

 

Add a Comment