DOLAR
17,9608
EURO
18,5742
ALTIN
1.031,83
BIST
2.874,82

Gelecek Vadeden Kripto Paralar

Gelecek Vadeden Kripto Paralar
Sponsorlu
24.12.2021 13:45
0
A+
A-

Gelecek Vadeden Kripto Paralar

2022 yılına girerken sağlam projeleri arkasına alan ve gelecek vadeden kripto paralar hangileri ve hangileri sepetinizde yani portföyünüzde kesinlikle olmalı sizlerle paylaşmak için özenle bir kripto varlık araştırması yaptık.

Aralık ayında FED kararını sabit tutmasının açıklamasının ardından kripto varlık borsaları da kaldığı yerden yükselişlere devam etmeye başladı. Ancak pek çok yatırımcı hangi coinlere yatırım yapacağını bilmediğinden rastgele coin arayışları ya da al sat yapma olayları devam etmektedir. Oysaki sağlam projeleri ve ekipleri olan coinlere dönüş yaptığınızda kısa sürede ya da uzun vadede daha fazla kazanç sağlamanız mümkündür. Bundan dolayı vizyonları, misyonları ve ekipleri sağlam projelerde yatırım kazanmak istiyorsanız hemen detaylara geçelim.

Gelecek Vadeden Coinler Nelerdir?

Gelecek vadeden kripto paralar, genellikle ekipleri ve sağlam projeleri ile gelecekte mevcut fiyatlarının çok üstünde bir hedef yakalamayı amaçlamaktadır. Bu coinler arasında gösterilen ancak misyon ve vizyonu olmayan iki kripto para haricinde diğerleri genellikle güçlü bir proje ve geliştirici özellikleri ile dikkatleri çekmektedir. Bir vizyon ya da misyon sahibi olmadan Elon Musk ve ailesi tarafından desteklenerek yükselen iki coin ise DOGECOIN(DOGE) ve SHIBA INU (SHIBA) bilinmektedir.

Sponsorlu

Kısa vadeden kriptocuların tabiri ile vur kaç yapılan bu coinler zamanla Elon Musk’un sosyal medya platformu Twitter üzerinde atmış olduğu tweetler ile ani yükselişler yaşadığı görülmektedir. Geçtiğimiz günlerde ilk defa Tesla’ya yönelik bazı alımlarda DOGECOIN kullanılabilir tweeti ile bir projede adı geçen DOGECOIN, yine anlık olarak yükseliş gösterdi ancak daha sonra yeşil değil kırmızı mumları yakmaya devam etti. Bundan dolayı bu iki coin hala uzun vadede kazanç sağlamak isteyen kişilere tavsiye edilmektedir. Günlük alım ve satım yapıyorsanız da Elon Musk tweetlerini takip etmekte fayda vardır.

Gelecek Vaat Eden Coinler

Bir coin gelecek vaat edip etmediğini nasıl anlarız? Elbette ki vizyon ve misyonuna yönelik sunduğu projelere. Bir örnek ile bu durumu açıklamamız gerekirse; FILECOIN(FIL), kendi içerisinde büyük bir projeye sahip olan FILECOIN, merkeziyetsiz bir şekilde dosya saklama imkânı sunmaktadır. Proje içerisindeki temel amaç FIL ağına bağlı olan tüm cihazların boş depolama alanlarını daha etkin ve verimli kullanım sağlayarak kullanıcılara düşük maliyetli ve çok daha güvenilir bir depolama seçeneği sunmaktır. Bir dönem kripto varlıklar dünyasını heyecanlandıran bu coin, gelecek vadeden kripto paralar içerisinde en çok adı geçenlerden biridir.

Sponsorlu

Gerçekleştirilebilir bir hizmet sunduğundan FILECOIN için yapılan yorumlar hep olumludur. Şu anda birçok kripto para uygulamasında bulunan FIL, düşük seviyelerde olduğundan alımı oldukça fazladır. En geç ocak-şubat- mart aylarında bu coinin yatırımcısına çok fazla kazandıracağı düşünülmektedir. FILECOIN uzun vadede yatırım bekleyenler için düşünülebilir DOGECOIN gibi anlık pump, yeşil mum diken bir coin değildir.

Gelecek Vadeden Kripto Paralar

Gelecek Vadeden Coinler Hangileridir?

Gelecek vadeden kripto paralar incelerken sebepleri ile incelemek daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Bundan dolayı yatırımcıların yatırım yapmadan önce ne neden ve ne zaman soruları sormalıdır.

Solana Coin (SOL)

Kripto varlık dünyasında aktif olanlar bilir ki SOLANA (SOL), ethereum’un celladı olarak bilinmektedir. Kripto varlıklar içerisinde hızlı işlem yapabilme kapasitesi bulunduran bu coin uzman yazılımcıları ile birçok sağlam proje ile desteklenilmektedir. Dropbox ve Qualcomm gibi teknoloji devleri içerisinde çalışan Anatoly Yakoenko tarafından geliştirilen coin gelecek vaat eden en büyük coinler arasındadır.

DETERLAND (MANA)

Herkes bu coini kısaltılmışı MANA olarak bildiğinden bizlerde makale boyunca öyle anacağız. 2021 yılın en iyi çıkış yapan coinleri arasında meta verse projesinin Bitcoin’i olarak lanse edilen MANA gelmektedir. Şu anda TL bazında 48.000-50.000 arasında olan MANA, 2022 yılında dev projeler ile adından daha sıkça duyuracak ve değeri de 3x 5x 10x olacak diye beklenen bir coin.

CARDANO (ADA)

Büyük kripto para uygulamalarının neredeyse tamamında bulunan bu coin köklü varlıklar arasında yer almaktadır. Gelişen teknolojisi ile en değerli ilk 5 kripto varlıklar arasında adını altın harflerle kazımıştır. Mevcut fiyatı 1,30 dolar olan bu coin, yıl içerisinde çoğu zaman 3,09 dolarlara kadar çıkmıştır. Düşük transfer ücretleri, kuruluş ve hükümetler tarafından da kullanılması beklenen bir coin olması 2022 yılında bir ADA yükselişi beklenildiğini söylemiştir.

Binance Coin (BNB)

Tüm dünyada en çok kullanılan kripto para borsası olan Binance tarafından resmi para olarak kullanılan bir coindir BNB. Kripto varlıklar dünyasında aktif olan bu kripto para portföyünüz içerisinde bulunmalıdır. Gelecek vadeden kripto paralar arasında hatırı sayılır bir yeri olan BNB verilerini incelediğinizde ne söylemek istediğimizi daha net anlayacaksınız.

The SANDBOX(SAND)

2022 gelecek vaat eden coinler arasında kesinlikle adını büyük projeler ile duyuran bir meta verse coinidir. Şu anda TL bazında 78.30 fiyatlarda olan bu coin alım seviyesinde. Geçtiğimiz günlerde pump yapan coin 90.00 fiyatlarını aştı. Güçlü birkaç proje ile kendisini daha da geliştiren bu coin geleceğin meta verse projesinin Ethereum’u olarak şimdiden dillerde.

Günlük Al- Sat ve Pump Yapan Coinler

Bazı coinler günlük çıkışları ile yatırımcısını güldürmeyi başarmaktadır. Bu coinlerden bazılarının birkaç sene daha büyük değerler yakalayacağı öngörülmektedir. Bunlar; ZIG, CEEK, HAMSTER, BABY DOGE, SHIBA, FLOKI, EOS, CHILIZ, BAT gibi coinlerdir. Bu coinleri anlık olarak takip etmek önemlidir.

Gelecek vadeden kripto paralar listesinde olan diğer coinler ise;

  • Litecoin (LTC)
  • Crypto.com coin (CRO)
  • Polygon (MATIC)
  • Cosmos (ATOM)
  • OKB
  • Ethereum (ETH)
  • Enjin (ENJ)
  • Ripple (XRP)

Kripto varlıklar dünyasına ait en güncel haberleri bulacağınız sitemizi takip edebilirsiniz.Yatırımlarınızı kendi kararlarınız ile vermeyi unutmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.