Goldman Sachs Kripto Sınıflandırma Sistemi Geliştiriyor

Kripto para sektörü artık çok daha büyük sektörler ile birlikte anılmaya başladı. Dev şirketler ve bankalar bu alanda yeni ürünlerini duyururken bir duyuru da Goldman Sachs‘dan geldi. Goldman Sachs, bir kripto sınıflandırma hizmeti geliştirmek için endeks sağlayıcı MSCI ve kripto veri firması Coin Metrics ile birlikte çalıştığını açıkladı.

Goldman Sachs Kripto Sınıflandırma Sistemi Geliştiriyor

Goldman Sachs Kripto Sınıflandırma Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Goldman Sachs, küresel endeks sağlayıcısı MSCI ve kripto veri firması Coin Metrics ile oluşturulan ve kurumsal yatırımcıların yeni varlık sınıfını anlamlandırabilmeleri için yüzlerce dijital para ve token’ı sınıflandırmaya çalışan bir veri hizmetini tanıtmaya hazırlanıyor.

Datonomy olarak adlandırılan sistem, abonelik tabanlı bir veri akışı olarak Goldman’ın dijital mağazası olan Marquee aracılığıyla kurumsal yatırımcılar tarafından erişilebilir olacak.

Konu hakkında konuşan Goldman Marquee müşteri stratejisi başkanı Anne Marie Darling, şu ifadelere yer verdi:

“Müşterilerimizin anlayabileceği dijital varlık ekosistemi için bir çerçeve oluşturmaya çalışıyoruz. Dijital varlıklarda performans takibi ve risk yönetimi hakkında giderek daha fazla bilgiye ihtiyaçları var”

Kaynak : BTCHaber

Add a Comment