Güney Kore’den Terra Kurucusu Do Kwon Açıklaması

Terra Blockchain kurucusu Do Kwon hakkında yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Güney Koreli yetkililere göre Terra’nın kayıp kurucusu Do Kown şu anda Avrupa’da yasadışı bir göçmen statüsünde.

Do Kwon Kaçmaya Devam Ediyor

Geçtiğimiz aylarda yaşanan Terra Blockchain ağının çöküşü ile birlikte pek çok kişi Terra yatırımlarını kaybetmiş ve bu yaşananlardan ötürü kripto şirketleri de iflas bayrağını çekmeye başlamıştı.

Terra Blockchain ekosisteminde yaşanan bu olayları araştırmaya devam eden Güney Koreli savcılar, aranan Do Kwon hakkında son gelişmeleri paylaştı. Son olarak Singapur’da olduğu iddia edilen ve daha sonrasında Dubai’ye geçtiği düşünülen Do Kwon’un şu sıralar Avrupa’da kaçak bir göçmen olduğu belirtildi.

Güney Koreli savcılar tarafından yapılan açıklamaya göre, kripto para birimi Terra (LUNA) ekibine yönelik soruşturmaya dair önemli adımlar atılmaya devam ediliyor. Yerel haber kaynaklarına göre, Do Kwon daha önce bulunduğu Singapur ve Dubai’den kaçarak gizli bir şekilde Avrupa ülkesine kaçtı.

guney koreden terra kurucusu do kwon aciklamasi 2

Şu anda geçersiz bir pasaportu olan Do Kwon’un şu anda Avrupa’da gizli bir şekilde saklandığı belirtildi. Şu anda Kwon hangi ülkede olursa olsun yasadışı bir göçmen statüsünde olduğu için ülkeler arasında kolay bir şekilde geçiş yapamıyor.

Kaynak : BTCHaber

Add a Comment