Hugo Boss, NFT Alanında Çalışmalar Yapacak

NFT sektörü her geçen gün hızlı bir şekilde gelişme kaydetmeye devam ediyor. Son olarak Hugo Boss, kıyafetleri NFT koleksiyonuna dönüştürerek, metaverse’de sunum yapmaya başlayacak. Söz konusu ortaklık çerçevesinde, 360 derecelik bir metaverse deneyimi sunulacağı ifade edildi.

Hugo Boss, İlk NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Dünyaca ünlü moda devi Hugo Boss’un genç yaştan kullanıcılara odaklı üretim yapan kolu Hugo, NFT koleksiyonu Imaginary Ones ile kuracağını ve kıyafetlerini bir metaverse’e aktaracağını açıkladı. Hugo markanın küresel yeniden doğuşunun bir parçası olarak 360 derecelik bir metaverse deneyimi başlatacağını duyurdu.

hugo boss nft alaninda calismalar yapacakWE

Söz konusu koleksiyon, olumlu veya olumsuz hissedilen bütün duyguları kucaklamaya teşvik ediyor. Hugo bu koleksiyonu ile hissetme ve ifade özgürlüğünün önemine dikkat çekiyor. Marka, mental sağlık açısından bu özgürlüklerin öneminin küçümsenmemesi gerektiğinin altını çiziyor.

Koleksiyondan elde edilen gelirin de bu amaçla Youth Aware of Mental Health (YAM) derneğine bağışlanacağı Hugo tarafından açıklandı. Koleksiyonun amacı, herkesi duygularıyla bağlantı kurmaya teşvik etmek olarak öne çıkıyor. Koleksiyon tüm duyguların, içeriği ne olursa olsun benimsenmesi gerektiği mesajını paylaşacak. Şirkete göre; hissetme ve ifade etme özgürlüğü, insanların ruh sağlığını olumlu yönde etkilerken genel sağlığı da önemli ölçüde iyileştirebilir.

Kaynak : BTCHaber

Add a Comment