DOLAR
18,5829
EURO
18,3876
ALTIN
1.024,81
BIST
3.484,42

JPMorgan’dan kripto para yorumu

JPMorgan’dan kripto para yorumu
Sponsorlu
23.09.2022 15:56
0
A+
A-

İçindekiler Tablosu

JPMorgan’dan kripto para yorumu

JPMorgan ödeme vasıtayı olarak kripto para ünitelerine olan arzın son 6 ayda düşüş gösterdiğini kaydetti.
JPMorgan Chase & Co.’nun küresel ödeme başkanı Takis Georgakopoulos’a göre, bir ödeme usulü olarak kripto para ünitelerine olan arz son altı ayda büyük miktarda eksildi.

Georgakopoulos Salı günü Bloomberg’e verdiği müzakeresinde, “Alıcılarımızdan altı ay evveline kadar çok fazla arz görüyorduk. Şu anda arz çok daha az; öte yandan banka hala bu ödeme usulünü kullanmak isteyen alıcıları destekleyecek” dedi.

Kripto para üniteleri, bir seneden kısa bir zamanda 2 trilyon dolarlık piyasa bedelini silen ve bir hayli Borsada hacimleri eksilten bir gerileme yaşıyor.

Sponsorlu

Yeniden de JPMorgan, token varlıkların gelişmesini bekliyor ve seneler içinde sektörü giderek daha fazla kucaklamaya devam ediyor. JPMorgan, kısa zaman evvel Londra merkezli dijital varlık teşebbüsü Ownera’nın en ehemmiyetli sponsorlarından biri oldu ve Mayıs ayında güvence ödemeleri için blok zinciri kullanmayı sınadı.

Georgakopoulos, kripto para ünitelerinin reyin sektöründe “gitgide daha büyük” hale geldiğini ve bunun, hem ananesel reyin hem de bir hayli yeni fırsatın olduğu metaverse için geçerli olduğunu söyledi.

Sponsorlu

Jack Dorsey tarafından idarenen Block Inc. gibi işletmeler, dijital tokenlerdeki oynaklığa karşın bir ödeme vasıtayı olarak kripto potansiyelini özümseyen azami profiller arasında yer alıyor.

Block Inc.’nin son üç aylık neticeleri, Bitcoin harekâtlarından elde edilen kazancın yüzde 34 düşerek 1,79 milyar dolar olarak reelleştiğine işaret ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.