DOLAR
17,9662
EURO
18,5952
ALTIN
1.034,38
BIST
2.855,09

Kısa Vadede Yükselecek Coinler

Kısa Vadede Yükselecek Coinler
Sponsorlu
12.02.2022 02:01
0
A+
A-

Kısa Vadede Yükselecek Coinler

Kısa vadeli yatırımlar için kripto paralar son yıllarda dünya çapında yakından izleniyor. Bu sanal para birimleri ilk çıktıklarında pek ilgi ve ilgi görmemişti. Ama özellikle son 3-4 yıldır çok popüler bir konumdalar. Kripto paralardan önce yatırım konusunda farklı şeyler yapılsa da kripto paralarla yatırım yapılacak adresler değişti. İnsanlar bu sanal paraların kazançlı karlarını gördüklerinde kripto para piyasasıyla ilgilenmeye başlamıştır. İhtiyatlı ve akıllıca davranıldığında kripto para piyasasında çok fazla para kazanılabilir. Ancak, bu belirli bir miktarda bilgi ve öngörü gerektirir. Bilgisiz ve deneyimsiz bir şekilde yatırım yapmak, kar yerine zarara neden olabilir. Bitcoin’in yanı sıra yüzlerce altcoin vardır. Her altcoinin ortaya çıkış amacı ve temeli farklıdır. Bu nedenle, altcoinler de değer ve vadeli işlemlerde farklılık gösterir.

Kısa Vadeli Yatırım

Kripto para piyasasında genellikle uzun vadeli yatırımlar gerekir. Çünkü kripto paraların değeri zamanla artıyor. Ancak bazı olay veya manipülasyonlarla bazı kripto para birimleri kısa vadede yatırımcıları da getirebiliyor. Kısa vadeli yatırımlarda kazanılabilecek para miktarı çok azdır. Ancak dünyada yaşanan olaylar veya kripto para birimlerinin normal hayata adaptasyonu ile ilgili gelişmeler sırasında bazı coin’ler hızla değerini artırıp kazanç sağlayabiliyor. Uzun vadeli yatırımcılar, kısa vadeli yatırımcılara göre daha az satın alma riskine sahiptir. Çünkü uzun vadeli yatırımlarda bir kripto paranın değeri bir gün düşse bile kripto paranın değerinin tekrar yükseleceği bir dönem olacaktır. Kısa vadeli yatırımlarda risk daha fazladır. Ancak kısa vadeli yatırımlarda özellikle son iki yılda dünyanın gördüğü gibi getiriler yüksek olabiliyor.

Kısa Vadede Yükselecek Coinler

Kısa Vadede Yükselecek Coinler

Dogecoin

Kısa vadeli yatırımlar denilince akla ilk gelen kripto para Dogecoin oluyor. Dogecoin, Elon Musk’ın yatırımlarıyla birlikte kısa vadede yatırımcılarına en çok kazandıran kripto para birimidir. Dogecoin’e ek olarak kısa vadeli yatırımlar için coinler de bulunmaktadır. Kripto para birimlerine kısa vadeli yatırımlar yapmak istiyorsanız ilk kripto para birimi Dogecoin’dir. Son yıllarda Dogecoin, harici manipülasyon yoluyla oldukça yüksek getiriler sağlamıştır.

Sponsorlu

Shiba Inu

Dogecoin’in yanı sıra Dogecoin katili olarak ortaya çıkan Shiba Inu da kısa vadeli yatırımlardan biri. Chaicoin’in değerinin düşük olduğu ilk günlerde yatırım yaparak oldukça iyi karlar elde etmiştir. Kısa vadede değerini ikiye katlayan bir kripto paraya yatırım yapmak çok mantıklı bir karardır. Kısa vadeli yatırımlarda önemli olan, düşük ve bilinmeyen değerde yapılması gerektiğidir.

Cardono (ADA)

Bu kripto paraları 55 milyar dolarlık piyasa değeri olan ve 2021’de önemli ölçüde tırmanan Cardano takip ediyor. Madeni para yılın başında 0,20 doların altında işlem görmektedir. Bu işlemin ardından, Eylül ayı başlarında, dünyanın üçüncü en büyük kripto para birimi olmak için 3 doları aştı. Bu sebeple kısa vadeli kripto para yatırımında tercih edilebilecek bir coindir.

Sponsorlu

Avalanche

Adının aksine Avalanche, diğer kripto paralar için en yüksek seviyelerden geri çekilerek bu yıl hararetli bir coin oldu. 2021’in başlarında AVAX 3 dolar civarında işlem görüyordu. Kasım ayının sonunda Dogecoin, dünyanın en iyi on kripto para biriminden biri olarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 146 $ ile gölgede kalmıştır. AVAX, akıllı sözleşmeler alanında Avalanche blok zincirinin yerli kripto para değeri olmaktadır. AVAX’ın düşüş rallisi, Deloitte ile Federal Acil Durum Yönetim Ajansı ile olan çalışmalarını desteklemek için Avalanche’dan yararlanacak yeni bir anlaşma ile ateşlenmiştir.

Huh Token (HUH)

Bu listedeki en çekici kripto para birimi HUH Token. Geçmişte Shiba Inu ve Floki Inu gibi kripto paralarda gördüğümüz gibi, yakın zamanda piyasaya sürülen HUH, yatırımcılarına binlerce kez getiri sunma eğilimindedir. Shiba Inu da sadece birkaç ayda %70.000’den fazla arttı. HUH Token, önümüzdeki birkaç yıl içinde piyasa değerine göre ilk 20 kripto para biriminden biri olmayı ve Shiba Inu’dan daha gelişmiş özellikler sunmayı hedefliyor. İkili para birimi dağıtım şeması, “HUH Nation” adlı büyük bir topluluk ve kripto para birimlerini tutmak için statik ödüller, HUH Token’a önemli avantajlar sağlar. Ek olarak, HUH token sahipleri referans kodlarını başkalarına iletebilir ve satın alımlarının %10’unu ödül olarak alabilir. Referans kodlarını iletebileceğiniz kişi sayısında ise herhangi bir sınırlama konulmamamıştır.

Solana

Şu anda 62 milyar doları aşan piyasa değeri ile dünyanın en hacimli ve talep gören beşinci kripto para değeri olan Solana ,2021’de çok hızlı bir şekilde büyüdü. Bu durum kısa vadeli yatırım yapan kişilere büyük meblağlar kazandırmıştır. Yıla 2 doların altında başladıktan sonra, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Solana blok zinciri ağının yerel kripto para birimidir. Artan değeri Solana’nın ölçeklenebilirlik potansiyelini simgelemektedir. Kısa vadeli yatırım yaparken bu alanda uzman kişiler ile görüşmek daha güvenli olmaktadır. Kısa vadeli yatırım yapmak için firmamız ile iletişime geçerek sizde ufak yatırımlar ile para kazanabilirsiniz.

Polkadot (DOT)

Analistlere göre Polkadot (DOT), uzun ve kısa vadeli yatırımcılarına sağlam getiri sağlayacak. Polkadot’un son birkaç yılda Layer 1 Blockchain’ler kadar iyi performans göstermediği biliniyor, ancak uzmanlar bunun aya ulaşabileceğini tahmin ediyor. Öte yandan, yatırımcılar en düşük seviyelerden bu coini satın almıştır. Bu, Polkadot’un genel direnç seviyesinin üzerine çıkmasına izin vermiştir. Başka bir deyişle, Polkadot 2022’de yatırımcıları gülümsetebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.