DOLAR
17,8702
EURO
18,4208
ALTIN
1.025,85
BIST
2.829,58

Kripto Para Gideceği Yeni Seviye! 2 Temmuz

Kripto Para Gideceği Yeni Seviye! 2 Temmuz
Sponsorlu
02.07.2022 19:24
0
A+
A-

Kripto Yatırımcıları Hafta Sonu Bu Seviyeleri Takip Edecek! BTC, ETH ve XRP’nin Gideceği Yeni Seviye Belirlendi!

Kripto Para Gideceği Yeni Seviye! Kripto para piyasalarında hafta sonu hareketliliği başladı. Lider coinlerde düşüş eğilimi görülmeye devam ediyor. Bitcoin, Ethereum ve Ripple cephesinde bu yeni seviyeler takip edilecek! Piyasalarda son durum ne?

Kripto paralarda karamsarlık havası etkisini göstermeye devam ediyor. Küresel piyasalarda görülen birçok ekonomik faktör nedeniyle kripto para piyasalarında görülen sert düşüşler yatırımcıların ciddi kayıplar yaşamalarına neden oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta sonunda 19 bin dolar seviyesinin altına doğru ilerleyişi ile dikkat çekti. Ethereum ise yeniden bin dolar altına gerileme tehlikesi ile karşı karşıya. Öte yanda piyasaların diğer bir popüler varlığı olan Ripple (XRP) ise yaşadığı geri çekilmeler ile dikkat çekiyor.

Hafta Sonu Kripto Paralarda Son Durum Ne?

Kripto Para Gideceği Yeni Seviye! Kripto para piyasalarında hafta sonu hareketliliği yakından takip ediliyor. Düşüş eğilimi ile bir süredir sert hareketler yaşanan kripto paralar yatırımcısına 2022 yılında ciddi kayıplar yaşatmaya devam ediyor. Kritik seviyeleri görülmesinin ardından 2 Temmuz Cumartesi gününde kripto paralar hafta sonunda da edişe yaratmaya devam ediyor.

Sponsorlu

Bitcoin, Ripple ve Ethereum gibi piyasaların öncü kripto para birimlerinin takip edileceği yeni günde Bitcoin’in değerini 19 bin dolar seviyesini altına doğru göstermiş olduğu hareket edişe yaratıyor. Ethereum ise 1.000 dolarlık seviyenin altına inme eğilimi ile yatırımcıların endişeleri artırmış durumda.

Bitcoin’de Korkutan Grafik!

20 bin dolarlık kritik eşiğin altına düşmesinin ardından uzmanlardan Bitcoin (BTC) grafiği hakkında kritik teknik değerlendirmeler geldi. Psikolojik sınır olarak gösterilen 20 bin doların altına gerilemesinin ardından kademeli bir düşüş eğilimi görüldü. Temmuz ayının ilk günlerinden de Bitcoin için daha düşük hedefler koyulması gerektiği yönünde beklentiler artmış durumda. Mayıs 2021’den bu yana görülen en büyük ikinci düşüş mumu olma özelliği nedeniyle düşüş beklentisi devam ediyor.

Sponsorlu

Analistlerin en son ki grafik değerlendirmelerine yönelik BTC fiyatında takip edilecek yeni hedef ise 18.759 – 17.300 dolar bandı olarak gösteriliyor. İnişli çıkışlı yapısına rağmen Bitcoin (BTC) hedeflerinin uzun vadede daha pozitif bir eğilim göstermesi beklemektedir.

Ethereum’da Bu Seviyeler Test Edilecek!

Kripto Para Gideceği Yeni Seviye! Piyasa değeri ile Bitcoin’in arkasından gelen Ethereum, 2021’in son aylarında 4 bin doların üzerine çıkan rekor fiyatın ardından çok ciddi bir geri çekilme yaşadı. Bin dolar seviyelerine kadar gerileyen ve daha aşağısını test etme potansiyeli gösteren ETH, Fibonacci düzeltme aracının Haziran ayında en düşük ve en yüksek 881 dolar – 1.233 dolar seviyelerinde seyretmesi bekleniyor. Öte yandan Death Cross modeli de görülmeye devam ediyor. Ethereum fiyatı 2 Temmuz Cumartesi itibariyle 1.038 dolar seviyesi ile daha alt seviyeleri de test edebileceği aktarılıyor.

Kripto Para Gideceği Yeni Seviye!

Ripple (XRP) Yükselecek Mi?

Kripto para piyasalarında sıralama açısından piyasa değeri ile öne çıkan XRP, yaşadığı hukuki süreç nedeniyle bir dönem zorluklalar karşılaştı. Bu zorluklarında ardından gelen kötü piyasalar nedeniyle fiyatında görülen yükseliş tabanını kaybetmeye başladı. Ayıların güvenli bir şekilde yüzde 50 – 61 fibonacci geri çekilme seviyelerinin de aşılması dikkat çekmişti. Mevcut piyasalarda son duruma göre Ripple (XRP) fiyatında 0,31 dolarlık seviyenin görülmesi ile hafta sonu itibariyle ne yönde hareket izleneceği ise merak ediliyor.

Kripto Paralarda Son Durum

2 Temmuz Cumartesi gününde BTC 19 bin 118 dolar seviyelerinden günün ikinci yarısına başlarken, ETH ise 1.038 dolar seviyelerinde geri çekilmeye devam ediyor. XRP 0,31 dolar ile düşüş eğilimini sürdürmeye devam ediyor. Kripto Para Gideceği Yeni Seviye!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.