Kripto Para Yatırım Tavsiyesi 2022

Kripto Para Yatırım Tavsiyesi

Kripto para yatırım tavsiyesi almak isteyen yatırımcılar (trader) gelecek hafta kripto para borsalarında meydana gelecek gelişmeleri izlemeye devam etmektedir. En çok kazandıran, kaybettiren yakında yeşil mumları yakacak olan altcoinler hangileri olacak ve Bitcoin’deki yatay ve düşüş eğilim ne zaman sona erecek tüm merak edilenleri bu yazımızda derledik.

Bilindiği üzere kripto varlıklarda her an her şey mümkün. Kripto varlıklar üzerinde yapılan anlaşmalar, geliştirici ya da destekleyicilerin atmış olduğu tweetler, ABD borsalarından beklenen haberler ya da dünyadaki diğer gelişmeler hemen hemen her şeyde yükseliş ya da düşüş görebilirsiniz.

Bundan dolayı kripto varlıklar sizlere büyük gelir sağlayabildiği gibi yanlış adımlarınızda ise elinizdeki tüm varlıkları alabilecek güçtedir. Kripto varlıklara yatırım yapmadan evvel kripto para yatırım tavsiyesi ile analistlerin görüşlerini takip ederseniz daha sağlıklı yatırımlar yapabilirsiniz.

Piyasanın gelecekteki yönü nasıl olur öğrenmek için şimdi kripto varlıkları birlikte inceleyelim. Kripto Para Yatırım Tavsiyesi

Bitcoin Yatay Trend Ne Zaman Kırılacak?

Bitcoin, 2021 yılında dolar karşısında oldukça fazla değer kazandı. Altın çağlarının yaşadığı düşünülen ve kripto varlıkların atası olarak görülen bu coinde aralık ayının son çeyreğinden beri düşüş trend hâkim. Bitcoin üzerindeki düşüş ve yatay hareketlilik altcoinleri de etkilemektedir. Uzmanlara göre son verileri incelendiğinde fincan kulp için son tarih 18 Ocak gösterilmektedir. 18 Ocak sonrası artık mega boğa yılı için yükselişe geçmesi beklenen Bitcoin yazı yazıldığı esnadaki değeri 42,859 civarındadır.

Eğer beklenen olmaz Bitcoin hareketsiz kalmaya devam ederse boğa için biraz daha beklemek gerekecek gibi gözükmektedir. Bitcoin değerlendirmeleri birçok analiste göre farklı yorumlanmaktadır. Geçtiğimiz günlerde ABD borsalarında açıklanan faiz oranlarının Bitcoin etkileyeceği söylenmişti ancak Bitcoin faiz artırımlarından etkilenmedi ve yoluna devam etti. Omicron varyantının olumsuz etkisi de dağılırsa piyasalarda yeniden yeşil mumların yanacağı aşikâr.

Haftanın En Çok Kazandıran Altcoinleri

Kripto para yatırım tavsiyeleri için yatırımcılar genelde haftanın en çok kazandıran altcoinlerini takip etmektedir. Bu hafta altcoinlerde genel bir düşüş ve yatay hareketsizlik söz konususu iken bazı altcoinler ise yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. Bunlar arasında şüphesiz ilk sıralarda yer alan Elon Musk gözdesi meme coin Dogecoin (DOGE) ve BabyDoge bulunmaktadır. Hafta içinde Tesla ürünlerini de Dogecoin kullanarak satın alınabileceği açıklanmasının ardından DOGE hızlı bir tırmanışa geçti. Kripto Para Yatırım Tavsiyesi

Haftalık değişimi %18,25’lere kadar yükselen DOGE, yalnızca birkaç saat yeşil mumları yaktı. Ardından tekrar eski seviyelerine gelen bu coin yatırımcısını şaşırttı. Tesla ürünlerinin de alınması coinin geleceği olduğu yorumlarını daha da kuvvetlendirmişken 1 Dolar üzerine hala kendisini atamaması tüm yatırımcıları bu coini hala güven vermemesi ile suçlamaktadır.

Bir diğer coin ise BABY DOGE, hızlı ve ani yükselişi ile pazar günü yatırımcısına büyük oranda kazandıran bu coin şu andaki fiyatı 0,000000005901 dolar olmaktadır. Bu coin şu anda XT.COM, LBank, PancakeSwap(V2), CoinW ve DODO BSC borsalarında bulunmaktadır. Kripto Para Yatırım Tavsiyesi

Kripto Para Yatırım Tavsiyesi

OASIS NETWORK (ROSE)

Haftalık değişimi %62,03 ve 24 saatlik hacmi 321.384.092 Dolar olan Dawn Song tarafından geliştirilen bu coin Binance ve KUkucoin borsalarında bulunmaktadır. Aralık ayının özellikle ilk günlerinde başlatmış olduğu yükseliş trendinin desteğini düzenli olarak ilerleyerek desteklemektedir. Bu yükselişinin gelecek günlerde de artacağı konuşulmaktadır.

SECRET (SCRT)

Bu haftanın sürpriz yükselişlerinden biri de SECRET tarafından gerçekleşti. Haftalık değişim oranı %56,93 olan SCT, 24 saatlik hacmi 39.907.515 oldu. BTC’deki düşüşe rağmen büyük bir direnç ve yükseliş gösteren bu coin önümüzdeki günlerde direnç bölgesinden aldığı destekle yukarı yönlü bir harekete geçecektir.

NEAR PROTOCOL(NEAR)

Kripto para yatırım tavsiyeleri içerisinde adını en çok duyduğumuz altcoinler içerisinde %47,74 haftalık değişim oranı ile bu hafta en çok kazandıran altcoinler arasında yer alan NEAR, Erik Trautman tarafından geliştirildi. 24 saatlik hacmi 763,507,570 dolar seviyelerine kadar gelen bu coin yatırımcının yüzünü önümüzdeki günlerde de güldüreceğe benzemektedir. Analistlere göre NEAR, 18.190 kırılımı sonrası yeni direnç noktası üzerine devam eden NEAR mutlaka yakın takibinizde olması gereken bir coin.

FANTOM (FTM)

Haftanın en çok yükselen ve 2022 yılında geleceği en parlak coinler arasında adını sıkça duyduğumuz FTM verilerini incelediğimizde %41,38 haftalık değişimle trader mutlu etmeyi başardı. 24 saatlik hacimde 1.522.698.875 Dolar olan FANTOM geliştiricisi DR. Ahn Byung tarafından sürekli desteklenen projeler için hazırlanmaktadır.

COSMOS (ATOM)

Bitcoin de süren düşüşlere rağmen hala dur durak bilmeden yükselen bir coin ATOM adeta yeşil mumlardan show yapıyor. Haftalık değişimde %20.88’lere kadar çıkan bu coin de 24 saatlik hacim 1.293.357.397 Dolar civarındadır.

CARDANO (ADA)

Kripto para yatırım tavsiyeleri arasında ocak ayının en sürpriz bir şekilde yükselen trend coinleri arasında yer alan CARDANO, haftalık değişimde %19,45 oranında bir değer gösterdi. Analistlere göre ADA yükselişlerine önümüzdeki günlerde de devam edecek.

OMG NETWORK (OMG)

Binance, ZB.COM, HUOBI gibi ünlü borsalarda listelenen OMG NETWORK, bu haftalık değişimde %18,38 gibi bir değer gösterdi. Bitcoin’deki yatay trend çizgisinin kırılması halinde bu altcoinde de yükselişlerin devam edeceği grafiğindeki sıkışmanın yakında büyük bir pump yapacağı söylenmektedir.

TERRA (LUNA)

Twitter üzerinde yorum paylaşana her 4 analist 3’ünde bu hafta TERRA grafiği görmüşsünüzdür. Haftalık değişimde %17,46 seviyesinde olan bu altcoin Gatei.o, Binance, Kucoin, Bitfinex,BYbit gibi ünlü borsalarda da listelenmektedir. LUNA güncel değeri şu anda 80,64 dolar olmaktadır.

Kripto para yatırım tavsiyeleri arasında bu hafta yükselmesi beklenen diğer coinler ise;

 • STORJ
 • ATLAS
 • FIL
 • DOT
 • RACA
 • CEEK
 • ETH
 • MANA
 • SAND
 • SOL
 • AAVE
 • ENJ bulunmaktadır.

En çok kripto para yorumları için sitemizi takipte kalın. Yukarıda yazılan altcoin yorumları yatırım tavsiyesi içermemektedir. Kripto Para Yatırım Tavsiyesi

Add a Comment