Kripto Paralar Yükselecek mi? 21 Haziran

Kripto Para Yatırımı Olan Bir Kere Daha Düşünsün! Dikkat Çeken Uyarı Geldi! Kripto Paralar Yükselecek Mi?

Kripto Paralar Yükselecek mi? Kripto para piyasalarında düşüş eğilimi devam ediyor! Uzmanlar ise kripto para yatırımı olanlar için uyarılarına devam ediyor. Bitcoin, Ethereum, Cardano, Ripple, DOGE ve diğer birçok popüler coinde son durum korkutuyor. Peki, kripto paralar tekrar ne zaman yükselecek? İşte detaylar…

Kripto para yatırımı olanlar son aylarda büyük bir stres yaşamaya devam ediyor. Piyasa değeri en büyük lider kripto para birimi olan Bitcoin (BTC)’in 10 bin doların altını görmesinin ardından endişeler iyice artmıştı. Birçok yatırımcı ise yeniden ne zaman yükseliş yaşanacağını merakla takip ediyor. Konuya ilişkin kritik değerlendirmelerde bulunan Bybit Türkiye Araştırma Müdür Beste Naz Süllü, kripto para piyasalarına dair merak edilen detayları aktardı. Kripto para piyasalarında ise son durum merak ediliyor.

Kripto Paralar Hafta Sonu Darmadağın Oldu!

Geçtiğimiz hafta sonu kripto paralar son dönemin en büyük değer kaybını yaşadı. Son 18 ayın en düşük seviyesini gören Bitcoin, bir önceki gün yeni haftanın ilk gününde hafif bir toparlanma eğilimi yaşamıştı. Benzer bir düşüş eğilimi Bitcoin’in hemen ardından gelen Ethereum (ETH) için de görüldü.

Küresel piyasalarda risk iştahının oldukça zayıf seyretmeye devam ettiğine işaret eden Bybit Türkiye Araştırma Müdür Süllü, ABD’nin resesyona gireceği yüzde 85 olasılıkla fiyatlanırken endekslerde de alım talebinin olmadığının görüldüğü aktarıldı.

Bitcoin Yükselecek Mi?

Kripto Paralar Yükselecek mi? 18 ayın en düşük seviyesini gören Bitcoin’de yeni hafta itibariyle toparlanma eğilimleri görülüyor. Dip seviyesini alım fırsatı olarak gören birçok yatırımcının bu toparlanmada geçici bir etkisinin olabileceğine işaret ediliyor. Kasım 2021’de ulaştığı 68 bin dolarlık fiyatı ile tüm zamanların en yüksek değerini gören Bitcoin, yıl sonu ve 2022 yılının ilk aylarından itibaren dalgalı bir seyir izliyor.

Bitcoin’de hala tam bir toparlanma görülmemesine rağmen yatırımcıların beklentileri devam ediyor. Küresel ekonomide görülen risk faktörleri ve gelen yeni kısıtlamalara karşı kripto paralarda belirsizlikler devam ediyor. Piyasanın lider kripto para birimi olan Bitcoin’de yaşanan bu sert dalgalanmalar ise Bitcoin’e bağlı birçok kripto para biriminin de benzer şekilde düşüş yaşamasına neden olduğu aktarılıyor.

Bitcoin Borsalarında Kesintiler Görüldü!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarında da ciddi sorunlar görülmeye devam ediyor. FTX, KuCoin, Kraken, Coinbase, CoinMarketCap gibi daha birçok farklı kripto platformu da zor günler yaşamaya başladı. İşlemlerde bazı kesintiler görülmeye devam ederken, faaliyetlerinde de ticari kaygılar nedeniyle küçülmeye gidilmeye başladı. İşten çıkarmaları da tetikleyen sürecin ne zaman sona ereceği ise tam olarak bilinmiyor.

Haftanın ikinci işlem gününde nispeten Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere kripto paralarda hafif bir toparlanma görülse bile risk faktörü hala etkisini göstermeye devam ediyor. Özellikle ABD Merkez Bankası (FED) tarafından alınan faiz artırma kararları ve gelen diğer açıklamalar kripto paraları etkilemeye devam ediyor.

Kripto Paralar Yükselecek mi?

Kripto Paralarda Son Durum Ne?

21 Haziran 2022 Salı gününde kripto para piyasalarında hareketlilik devam ediyor. Bitcoin haftanın ikinci işlem gününde 21 bin doların üzerinde seyrederek toparlanma eğilimine devam ediyor. Ethereum (ETH) ise bin dolar seviyesinin hemen üstünde işlem görüyor.

Cardano (ADA) son 24 saatte yüzde 5’e yakın değer kazanarak 0,50 dolar seviyelerine geldi. Ripple (XRP) ise 0,32 dolardan işlem görüyor. Elon Musk’ın da favorisi olan Dogecoin (DOGE) ise 0,063 dolar seviyesinden yeni haftanın ikinci işlem gününde hareketine devam ediyor. Kripto Paralar Yükselecek mi?

Add a Comment