Kripto Paralarda Çöküş Devam Ediyor! 21 Haziran

Kripto Paralarda Çöküş Devam Ediyor! Bitcoin Kritik Seviyeye Gerilerken Madenciler Harekete Geçti!

Kripto Paralarda Çöküş Devam Ediyor! Kripto para piyasalarında deprem devam ediyor. Bitcoin’in hafta sonu 18 bin dolara kadar gerilmesinin ardından yatırımcılar büyük kayıp yaşadı. Peki, madencilerin toplu olarak Bitcoin satışları ne anlama geliyor? İşte kripto da son durum ve merak edilenler…

Kripto paralar son yılların en büyük çöküşünü yaşıyor. Kritik seviyelere gelen Bitcoin, yaşadığı sert düşüş ile adeta piyasaların genel durumu hakkında bilgi veriyor. Piyasa değeri ile en büyük kripto varlık olan Bitcoin (BTC), yatırımcısına büyük kayıp yaşattı. Kripto para yatırımı olan kişiler ise yaşanan bu çöküşün ne zaman sona ereceğini merak ediyor. Yeni haftaya hafif bir toparlanma eğilimi ile girerek 20 bin dolara gelen Bitcoin’de son durum korkutmaya devam ediyor.

Kripto Paralar ve Bitcoin Neden Düşüyor?

Kripto Paralarda Çöküş Devam Ediyor! ABD Merkez Bankası (FED) tarafından geçtiğimiz hafta açıklanan faiz kararı kripto paraları derinden sarstı. Lider iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum bu karar sonrasında sert düştü. Bitcoin’de düşüş hafta sonu yüzde 14’ün üzerine çıkmıştı. Uzmanlara göre düşüş yaşanmasında temel unsur ise küresel piyasalarda enflasyon gibi nedenlere bağlı olarak yatırımcıların riskli yatırımlardan uzaklaşması olarak değerlendiriliyor. Öte yandan FED’in aldığı kararlar ve ülkelerden kripto paralara ilişkin gelen kısıtlamalar da bunda etkili oluyor.

Bitcoin Yeniden Kritik Seviyeye Geldi!

18 bin doların altına kadar gerilemesinin ardından dipten Bitcoin alımlarının başlamasının ardından Bitcoin yeniden hafif bir toparlanma yaşadı. 68 bin dolar seviyesiyle tarihi rekor kıran Bitcoin, sadece birkaç ay içinde dipleri gördü. 20 Haziran 2022 Pazartesi gününe 20 bin dolar seviyesiyle toparlanma eğilimi göstererek başlayan Bitcoin, riskli seviyelerde yer almaya devam ediyor.

Piyasanın öne çıkan diğer bir lider coini olan Ethereum (ETH) ise bin dolar seviyelerinden işlem görüyor. 20 Haziran tarihindeki son verilere göre Cardano yüzde 6 yükselişle 0,4 dolarda, Ripple (XRP) ise yüzde 5 yükselişle 0,31 dolardan işlem görüyor.

Madenciler Bitcoin Satışlarına Hız Verdi!

Madencilerin Bitcoin satışları ise piyasalarda dikkat çeken bir unsur olarak değerlendirilmeye devam ediyor. Yapılan analizlere göre madencilerin düşük veya hiç olmayan marj nedeniyle kayıpları en aza indirmek için madencilik platformlarını kapattıkları ifade ediliyor. Madenciliklerin durmasının ardından ilgili adreslerin etkinliğine bakıldığında ise varlıkların toplu olarak satıldığı görülüyor. Her ne kadar negatif piyasalar nedeniyle kaybın böylece azaltılması bekleniyor.

Madencileri de harekete geçiren son gelişmeler sonrasında yatırımcılar riskler nedeniyle zor günler geçirmeye devam ediyor. Türkiye’de de birçok kripto para yatırımcısı ciddi kayıplar yaşadı. Tüm yatırımlarını kriptolarda değerlendirenler ise büyük tehlike altında. Kalıcı olarak toparlanma eğiliminin ne zaman başlayacağı ise henüz net olarak bilinmiyor.

Kripto Paralarda Çöküş Devam Ediyor! Bitcoin Kritik Seviyeye Gerilerken Madenciler Harekete Geçti!

Kripto Paralar Batıyor Mu?

2021 yılının Kasım ayında zirveyi gören birçok kripto para birimi, 2022 yılında büyük bir çöküş yaşadı. Geri çekilmenin hızlanmasının ardından piyasalarda iş yapan firmalar da büyük zorluklar yaşamaya başladı. Kripto paralarda yaşanan bu duruma ilişkin değerlendirmelerde bulunan Crypto.com CEO’su ise dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Twitter hesabı üzeridnen açıklamada bulunan Crypto.coom CEO’su, zor ve gerekli kararlar alındığını duyurmuştu. Öte yandan güçlü diğer bir şirket olan Coinbase ise 14 Haziran’da çalışan sayısını yüzde 18 azaltacağını duyurmuştu. Arka arkaya gelen bu tip açıklamalar sonrasında kripto paraların koca bir balondan ibaret olup olmadığı sorusu akıllara bir kere daha geldi. Piyasalarda belirsizlik ve riskli görünüm ise devam ediyor. Kripto Paralarda Çöküş Devam Ediyor!

 

Add a Comment