Kripto Paralarda Düşüş Devam Edecek Mi? 14 Temmuz

Kriptoya Para Yatıranlar Üzgün! Kritik Veriler Açıklandı! Kripto Paralarda Düşüş Devam Edecek Mi?

Kripto Paralarda Düşüş Devam Edecek Mi? ABD’den gelen enflasyon verilerinin ardından kripto paralardan da tepki gelmeye başladı. Altın başta olmak üzere birçok piyasada endişeler artıyor. Düşüş eğilimi ise hızlandı. İşte kriptoda son durum…

Kripto para piyasaları ve altın başta olmak üzere, FED’in faiz artırımları ile değer kazanan dolar karşısında düşüş eğilimi hızlanan yatırım araçları arasında gösterilmeye devam ediyor. Özellikle son dönemde kripto paralara karşı azalan güven nedeniyle de sert düşüşler gözlemlendi. Yatırımcıların ciddi seviyelerde yaşadıkları kayıplar satışların da artmasına neden oluyor. Önceki gün açıklanan ABD enflasyon rakamları sonrasında gelen yeni seviyeler ise dikkat çekti. ABD enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından piyasalarda görülen bu hareketlilikler sonrasında uzmanlardan da yeni tahminler gelmeye başladı.

ABD Enflasyon Rakamları Açıklandı!

Kripto Paralarda Düşüş Devam Edecek Mi? Piyasaların merakla beklediği ve yakından takip ettiği ABD enflasyon rakamları geçtiğimiz gün açıklandı. ABD’de enflasyonun haziranda yüzde 1.3 seviyelerde seyrederken, yıllık bazda yüzde 9.1’e yükseldiği aktarıldı. Piyasalarda ciddi bir hareketlilik yaşanmasının ardından küçük büyük tüm yatırımcıların endişeleri ise devam ediyor. Özellikle kripto paralara ilişkin artan endişeler nedeniyle risk faktörü iyice artmış vaziyette. Öte yandan altın fiyatlarında enflasyon verileri etkisini hemen gösterirken, kripto piyasalarda bu verilere karşı henüz keskin bir tepki gelmediği ifade edildi. Gelen enflasyon rakamları sonrasında özellikle altın fiyatlarında düşüş görülmesi dikkat çekti.

JP Morgan’dan Kritik Bitcoin Açıklaması!

Kripto Paralarda Düşüş Devam Edecek Mi? ABD merkezli finans ve bankacılık kuruluşu olan JP Morgan, Bitcoin hakkında kritik bir değerlendirmede bulundu. Kripto para piyasalarında uzun süredir devam eden sert düşüşler bir süredir yerini geçici bir toparlanma eğilimine bıraktı. ABD’nin en büyük bankası JP Morgan analistleri ise Bitcoin’in üretim maliyetindeki düşüşün fiyat artışları açısından engel teşkil edebileceğinin altını çizdi. Bitcoin’in üretim maliyetinin geçtiğimiz ay yarı yarıya düştüğüne işaret eden uzmanlar, haziran ayı başında maliyeti 24 bin dolar düzeyinde yer alırken, 13 bin dolara kadar gerilediği aktarıldı.

Uzun vadede bu durumun olumsuz etkilerinin olabileceğine işaret eden uzmanlar, aynı zamanda elektrik kullanımının da düştüğüne dikkat çektirler. 2022 yılının başından itibaren yüzde 60’lık bir kayıp olduğu aktarılıyor. FED enflasyonla mücadele için faiz artırımına gitmesi ve Terra gibi önde gelen bazı aktörlerin batmasının ardından Bitcoin yüzde 60 düzeyinde değer kaybı yaşadığı ifade ediliyor.

Bitcoin 10 Bin Dolara Gerileyebilir!

Kripto Paralarda Düşüş Devam Edecek Mi? Piyasaların lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında çarpıcı bir yorum ise Bloomberg anketinde görüldü. Wall Street yatırımcıları ile yapılan ankete göre kripto para piyasalarındaki çöküşün devam edeceği ve yeni kritik seviyelerin görülmesinin muhtemel olduğu aktarıldı. Risk faktörünün de yüksek olduğuna dikkat çeken katılımcıların yüzde 60’ı düşüş bekliyor. Bitcoin değerinin yaklaşık yarısını kaybederek 10 bin dolara kadar gerilemesinin muhtemel olduğu ifade edildi. 30 bin dolara çıkmasının ise son derece zor olduğuna işaret ediyorlar.

Kripto Paralarda Düşüş Devam Edecek Mi?

Kripto Piyasalarda Son Durum Ne?

Kripto para piyasaları ABD’de beklentilerin üzerinde gelen enflasyon rakamlarına rağmen önceki kapanışını korudu. Bitcoin (BTC) 14 Temmuz Perşembe gününde 20 bin dolar seviyesinden işlem görürken, en büyük takipçisi Ethereum (ETH) ise 1.099 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Popüler varlıklarından Ripple (XRP) ise 0,32 dolar seviyesini takip ediyor. Cardano (ADA) 0,42 dolar ve Solana (SOL) ise 34 dolar seviyelerinde kalmaya devam ediyor. Birçok uzman ise kripto paralarda görülen hafif değer kazancının kısa süreli etkili olması bekleniyor.

 

Add a Comment