Kripto Parası Olan Tuzağa Düşebilir! 1 Ağustos

Bitcoin’de Çok Konuşulacak Tahmin! Kripto Parası Olan Tuzağa Düşebilir! Uzmanlar Kripto Piyasalarında Neler Olacağını Aktardı!

Kripto Parası Olan Tuzağa Düşebilir! Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto parada yükseliş görüldü. FED sonrasında artan risk iştahı ile altında olduğu gibi kripto paralarda da benzer bir hareket gözlemlendi. Uzmanlar ise birçok tehlikeye karşı uyarıyor! İşte detaylar…

Kripto para piyasalarının lider dijital varlıklarından Bitcoin (BTC), 24 bin dolar seviyesine kadar tırmandığı hafta boyunca çalkantılı bir hareket gösterdi. Toparlanma eğilimi ile dikkat çeken Bitcoin, toplam 1.1 trilyon doları aşan piyasa değeri ile dikkat çekti. Piyasaların usta analistleri ise Bitcoin’de görülen bu beklenmedik ivmenin büyük bir boğa tuzağı olabileceği aktarılıyor. Beklenmedik hareket Sonrasından Bitcoin başta olmak üzere diğer birçok altcoin fiyatında da iyileşme sinyalleri takip edildi. Yaşanan bu hareketlilik sonrasında kripto para yatırımcıları ise ne yönde bir hareket yaşanacağını araştırmaya başladı. Uzmanlar kripto para yatırımcısını tuzaklara karşı uyarmaya devam ediyor. Hafta sonunda ise kripto piyasalarda görülen düşüş eğilimi tekrara gündem oldu.

Uzmanlar Kripto Yatırımcısını Tuzaklara Karşı Uyardı!

Kripto para yatırımı olanlar ya da yapmayı düşünenler için uzmanlardan gelen yeni tahminler dikkat çekmeye devam ediyor. 24 bin dolara kadar tırmanarak kısa süre önce önemli bir ivme yakalayan Bitcoin (BTC), beraberinde diğer kripto varlıklarda da bir yükseliş görülmesini sağlamıştı. Uzmanlar ise bu beklenmedik hareketin boğa tuzağı olabileceği aktarılıyor. ABD Merkez Bankası (FED) tarafından son dönemde 75 baz puan artırılan güncellenmiş faiz oranları sonrasında kripto varlıklarda da altın piyasalarında olduğu gibi yukarı yönlü hareket takip edildi.

Uzun süredir Bitcoin (BTC) fiyatında düşüş bekleyen analist ise FED nedeniyle oluşan bu baskı sonrasında Bitcoin’i yılın en büyük boğa tuzağı olarak nitelendirdi. Piyasa tahminleri ile dikkat çeken Capo, önceki gün resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Bitcoin’de yılın en büyük boğa tuzağının görüldüğünü söyledi. Gelen bu tür tahminlerin sayısının artmasının ardından yatırımcıların ne yönde bir pozisyon almalar gerektiği sorusu ise bir kere daha gündeme geldi.

Bitcoin’de Bu Seviye Çok Kritik!

Kripto Parası Olan Tuzağa Düşebilir! 24 bin dolar seviyesine kadar gelerek beklenmedik bir ivme kazanana Bitcoin, hafta sonuna düşüş eğilimi ile girdi. Bu seviyenin altına düşen fiyatının ardından uzmanlar yeni seviyeler hakkında tahminlerini yapmaya başladılar. FXStreet uzmanlarından Akash Girimath, Bitcoin’in 24.294 dolar seviyesini aşmak için konsolide olduğunu ifade etti. Kripto para biriminin bunu yapmak için nelere ihtiyacı olduğuna dair kritik değerlendirmelerde bulundu. Kripto Parası Olan Tuzağa Düşebilir!

Geçtiğimiz mayıs sonunda 32 bin 375 dolar seviyesini yükseldikten sonra kısa sürede yüzde 45’e kadar değer kaybı yaşadığının altını çizen uzmanalar, 17 bin dolar yılın alt seviyelerinde bu hareketin sona erdiği aktarıldı. Bitcoin’de kritik seviyelere dikkat çeken uzmanların gelecek dönemde kripto piyasalarda görülecek yeni yükselişlere karşı yatırımcıların temkinli olması gerektiğini ifade ediyor.

Kripto Parası Olan Tuzağa Düşebilir!

Bitcoin (BTC) Kaç Dolar?

Piyasa değeriyle kripto varlıklar arasında lider konumda olan Bitcoin, 30 Temmuz Cumartesi günü itibariyle 23 bin dolar seviyelerine kadar gerilemiş vaziyette. Son 24 saatlik görünümünde yüzde 1.09 seviyesinde bir değer kaybı yaşadığı görülen BTC, riskli yapısını sürdürmeye devam ediyor.

Kripto Paralarda Son Durum Ne?

Bitcoin’de değer kaybı görülürken lider diğer bir kripto varlık olan Ethereum (ETH) fiyatında da değer kaybı görüldü. 1.704 dolar seviyesine gerileyen Ethereum’u, XRP 0,36 dolar, ADA 0,51 dolar ve SOL 41,72 dolar seviyesi ile aşağı yönlü olarak takip ettiği görülüyor.

Add a Comment