Kripto Piyasalarda Son Durum! 19 Temmuz

Bitcoin’i Olan veya Almayı Düşünenler Dikkat! Analistler Kripto Yatırımcılarını Uyardı! Kripto Piyasalarda Son Durum!

Kripto Piyasalarda Son Durum! Kripto para piyasaları yeniden düşüş eğilimine girdi. Uzun bir süre sonra 20 bin doların üzerine çıkan Bitcoin, haftanın ikinci gününde değer kaybetti. Uzmanlar ise uyarıyor! Peki, BTC, ETH, ADA, XRP, DOGE ve diğer kripto paralarda son durum ne? İşte detaylar…

Küresel piyasalarda merkez bankalarının enflasyon nedeniyle aldıkları faiz artırma kararları, altın ve emtialar başta olmak üzere tüm piyasaları olumsuz etkilemeye devam ediyor. Doların küreselde güç kazanması ile başlayan süreçte, riskli varlıklardan çekilmek isteyen birçok yatırımcı nedeniyle kripto para piyasaları ciddi bir güç kaybetmeye başladı. Terra başta olmak üzere güçlü gibi görünen birçok kripto şirketinin de çökmesi ve iflas açıklaması da yapması güvenin azalmasına neden oldu. Piyasalardan kaçış devam ederken son günlerde kripto paralarda hafif bir toparlanma eğiliminin görülmesi dikkat çekmişti. Yeni günde ise bu görünüm de kaybolmaya başladı.

Kripto Analistleri Yatırımcıları Uyardı!

Kripto piyasalarında sözü dinlenen ve isabetli tahminleri ile dikkat çeken birçok popüler isim yatırımcıları uyarmaya devam ediyor. Piyasa değeri ile lider konumda yer alan Bitcoin (BTC), bir önceki gün 22 bin doların üzerine çıkarak son 1 ayın en yüksek noktasına gelmişti. Yaşanan bu olumlu gelişme yatırımcıları nispeten umutlandırsa da yeniden düşüş başladı. Öte yandan diğer kripto para birimlerinde de son 24 saat içinde %7’den fazla değer artışı aynı zaman dilimi içinde görülmüştü. Analistler ise yaşanan bu toparlanma eğiliminin geçici olduğu konusunda görüş bildiriyorlar.

Kasım ayında gördüğü 69 bin dolara yakın zirve sonrasında sert düşen Bitcoin, yatırımcıları ciddi bir zarara uğrattı. Geçtiğimiz dönemde 20 bin doların altına kadar gerilemesinin ardından ortaya çıkan risk faktörü ise piyasaların genelinde bir panik yarattı. Ünlü kripto para yatırımcılarından Lark Davis ise kendi kişisel hesabından yayınladığı bir uyarı ile dikkat çekti. Mevcut toparlanmaya rağmen piyasaların hale düşüş gösterme eğilimi içinde olduğu uyarısı dikkat etti. Yatırımcılara yaptığı uyarıda, makroekonomik ortamın son derece önemli olduğunu ve şu an için bu durumda ciddi bir değişim olmadığı aktarıldı.

Bitcoin Fiyatında Bu Analistler Düşüş Bekliyor!

Kripto Piyasalarda Son Durum! Kripto Piyasalarda Son Durum! Ünlü kripto para uzmanları tarafından lider kripto para birimi olan Bitcoin hakkında düşüş beklentisi devam ediyor. Yatırımcıları temkinli olmaya davet eden Lark Davis’in yanı sıra Peter Brandt Ethereum’da son görülen yükselişin hacimden uzak olduğunu söyledi. ETH yatırımcılarını da tıpkı Bitcoin yatırımcılarında olduğu gibi uyararak bu dönemde piyasalarda son derece temkinli hareket edilmesi gerektiğini ifade etti.

ETH artışının çok küçük bir hacimde gerçekleştiğine işaret eden uzmanlar, Bitcoin cephesinde de düşüş beklentisini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle küresel ekonomik göstergelerde herhangi bir iyileşme olmaması halinde kayıp riskinin artarak devam edeceği bildiriliyor.

Kripto Piyasalarda Son Durum!

Kripto Paralarda Son Durum Ne?

Kripto Piyasalarda Son Durum! Piyasaların lider kripto varlıklarında 19 Temmuz 2022 Salı itibariyle kritik seviyeler takip edilmeye devam ediyor. Bitcoin (BTC) yeniden 21 bin 754 dolar seviyelerine kadar gerilerken, Ethereum (ETH) ise 1.516 dolar seviyesine geldi. Ripple (XRP) cephesinde ise yeniden yüzde 2’lik bir düşüş ile 0,35 dolarlık seviye takip edilmeye başladı.

Piyasaların öne çıkan popüler diğer varlıklarından SOL 43 dolar seviyesine gelerek son 24 saatte yüzde 3’ün üzerinde değer kazandı. ADA ise yüzde 1,46 seviyelerinde kazançla 0,47 dolardan işlem görmeye devam ediyor. DOGE ise 0,065 dolar ile nispeten yatay ilerliyor.  Kripto Piyasalarda Son Durum!

Add a Comment