Kripto Yatırımı Olan Bir daha Düşünsün 4 Temmuz

Kripto Yatırımı Olan Bir daha Düşünsün! İşlemler Durdu! Sırada Bu Borsalar Olabilir! Bitcoin ve Altcoin Piyasalarında Kritik Seviyeler!

Kripto Yatırımı Olan Bir daha Düşünsün! Kripto para piyasalarında çöküş resme devam ediyor. Çok sayıda kripto para yatırımcısı ciddi kayıplar yaşamaya devam ediyor. Piyasalardaki son gelişmeler ise birçok yatırımcıyı korkuttu. İşlemler resmen durdu! Sırada bu Bitcoin piyasaları olabilir! İşte detaylar…

Kripto para borsaları ve diğer dijital varlık işlem platformlarından her geçen gün yeni kötü haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak Hintli ve Singapurlu firma Vauld, piyasalarda görülen çöküş karşısında faaliyetlerini askıya alma kararını açıkladı. Bu duyuruyu yapmasının ardından piyasalardaki korku seviyesi ise iyice artmaya başladı. Son açıklaması ile dikkat çeken Vauld, aşırı piyasa volatilitesinden kaynaklanan baskıyı gerekçe göstererek para çekme işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Benzer kararların diğer popüler Bitcoin borsalarından da her an gelebileceğine dair yorumlar yapılmaya devam ediyor.

Kripto Para Borsalarında İşlemler Durdu!

Kripto para piyasalarında fiyatların sert dalgalanmalar yaşamasının ardından birçok yatırımcı zarar ederken, diğer yandan farklı Bitcoin ve altcoin borsalarından da işlemlerin askıya alındığına dair haberler gelmeye devam ediyor. Terra’nın çöküşünden sonra 200 milyon dolarlık para çekme işlemleri ile karşı karşıya olduğunu söyleyen borsa, ciddi bir sorun yaşamaya doğru gidiyor. Benzer kararlar farklı birçok borsa üzerinde de etkili olmuştu.

Hindistan gibi ülkelerde görülen başka risklere de dayalı olarak sorunlar yaşanmaya da devam ediyor. Hindistan hükümeti tarafından yeni vergi yasalarının da devreye sokulmasının ardından hükmet tarafından ayrıca bu yıl için kriptoda yüzde 28 oranında mal ve hizmet vergisi alınması da gündem yaratıyor. Birçok borsanın ise risk altında olduğu aktarılıyor.

Kripto Borsalarında Çöküş Başladı!

Kripto Yatırımı Olan Bir daha Düşünsün! Hindistan’ın diğer büyük borsaları arasında yer alan WazirX ve CoinDCX, 1 Temmuz’da yüzde 1’lik verginin yürürlüğe girmesinin ardından günlük işlem hacimlerinde yüzde 70’lere varan bir düşüş yaşadı. 3 milyon dolar seviyelerine varan kayıplar sonrasında borsaların da çöküş eğilimi içine girmesi yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Dünya genelinde kripto paralarda ve işlem platformlarında görülen negatif hareketler çok sayıda yatırımcı üzerinde baskı yaratıyor.

Piyasa değeri ve işlem hacmi ile en büyük kripto para borsalarında da liste dışı kalan koinlerin sayısının artması ve zaman zaman işlemleri durdurma kararlarının alınması nedeniyle 2022 yılı kripto paralar için son derece riskli bir hale gelmeye başladı. Çöküş üstüne çöküş yaşayan piyasalar, küresel düzeyde artan enflasyon, merkez banakları kararları ve kriptolara karşı hükümetlerin tutumları nedeniyle dibe doğru çöküş eğilimi de hızlandı.

Kripto Yatırımı Olan Bir daha Düşünsün

Bitcoin Kritik Seviyede Seyrediyor!

Kripto Yatırımı Olan Bir daha Düşünsün! Kripto para piyasalarının lideri Bitcoin (BTC), 20 bi doların altındaki seviyesi ile beklentilerin altına geriledi. Son haftalarda ciddi bir düşüş eğilimi yatırımcısına kaybettiren Bitcoin, sert fiyat dalgalanmaları ile birçok altcoin üzerinde de negatif etki yaratmaya devam ediyor. 4 Temmuz Pazartesi gününde yeni haftanın ilk işlem günü BTC için nispeten olumlu başladı. 19 bin 455 dolar seviyelerinden işlem gören BTC’yi, Ethereum (ETH) 1.073 dolar seviyesi ile takip etmeye devam ediyor.

Altcoinlerde Son Durum Ne?

Bitcoin ve Ethereum gibi lider koinlerde yaşanan düşüş diğer altcoinleri de etkiliyor. Popüler kripto paralar arasında yer alan BB 221 dolar seviyelerinden işlem görürken, XRP 0,31 dolar seviyelerinden işlem görüyor. DOGE ise 0,066 dolar ile gerileme eğilimine devam ediyor. Piyasalarda görülen bu çöküş büyük borsaları da olumsuz etkilemeye neden oluyor. Birçok borsada işlemler askıya alınmaya devam ediyor.

Add a Comment