Kriptoda Son Durum Ne? 29 Temmuz

FED Sonrası Kripto Paralarda Sert Yükseliş! BTC, ETH, SOL, ADA ve XRP Yatırımcısı Şaşkın! Kriptoda Son Durum Ne?

Kriptoda Son Durum Ne? Altın, dolar ve kriptoda FED sonrasında adeta deprem etkisi yaşandı. Özellikle bir süredir düşüş eğilimi ile yatırımcısına ciddi zarar yaşatan kripto varlıklar yeniden yükselişe geçti. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Ripple (XRP) gibi popüler kriptolarda son durum ne? İşte detaylar…

Geçtiğimiz hafta boyunca ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı piyasalarda ciddi bir beklenti yarattı. Oluşan bu beklenti ile fiyatlar baskılanırken kripto varlıklarda da yeniden kısa süreli geri çekilmeler yaşanmıştı. FED kararından önce 21 bin dolar seviyelerine kadar gerileyen lider kripto para birimi olan Bitcoin, kararın açıklanmasının ardından 24 bin dolar seviyesini aştı.

Kripto para piyasalarının genelinde FED’in faiz artırımı kararının açıklanmasının sonrasından gelen toparlanma eğilimi uzun süredir kara günler yaşayan kripto para yatırımcısını memnun ediyor. Benzer bir toparlama altın piyasalarında da takip edildi.

Bitcoin 24 Bin Doların Üzerinde!

Kriptoda Son Durum Ne? FED kararlarının piyasalar tarafından takip edildiği hafta boyunca Bitcoin 21 bin dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme yaşadı. FED’in 75 baz puanlık faiz kararının hafta ortasında açıklanmasının ardından lider kripto para birimi Bitcoin haftanın son işlem gününde 24 bin dolar seviyesini geçti. Değer kazancına ne kadar süre devam edeceği ise birçok yatırımcı tarafından merak ediliyor. Özellikle son dönemde kripto varlıklarda üst üste yaşanan iflaslar, çöküşler ve fiyat çakılmaları sonrasında birçok kişi yatırımlarının büyük bölümünü kaybetti.

Uzmanlardan Bitcoin Ne Zaman Yükselecek Sorusuna Yanıt!

Kriptoda Son Durum Ne? Kripto sektöründe isabetli tahminleri ile geniş kitlelere ulaşan birçok uzman, kripto varlıklara yönelik son makro ekonomik göstergeler sonrasında kritik değerlendirmelerde bulundular. Nispeten yükselme eğilimi gösteren Bitcoin (BTC) sonrasında bu tahminler ise kafa karışıklıklarına neden oldu.

GlobalBlock yetkililerinden Nick Heale, Bitcoin’in fiyatı ve teknoloji hisseleri arasında korelasyon olduğuna dair görüşlerini paylaştı. Bitcoin’in ne zaman yükselişe geçeceğinin bilinemeyeceğini ifade eden Heale, Bitcoin’de geri dönüşün ne zaman başlayacağını tahmin etmenin güç olduğuna dikkat çekti. 2022’nin sonu veya 2023’ün başlarında veya daha erken bir tarihte bu toparlanmanın yaşanabileceğini ifade etti. BTC yükselişinin piyasa zamlanmasını tahmin etmeyi daha da zor hale getirdiği aktarıldı.

Bitcoin (BTC) Kaç Dolar?

Piyasa değeri ve ticaret hacmiyle kripto piyasalarında lideri konumunda yer alan Bitcoin (BTC), 24 bin 68 dolar seviyesi ile 29 Temmuz Cuma gününde hareketini sürdürmeye devam ediyor. Kısa süre önce geçtiği yükseliş eğiliminin ne kadar süre devam edeceği ise bilinmiyor.

Kriptoda Son Durum Ne?

Ethereum (ETH) Ne Kadar?

Bitcoin’den sonra ikinci sırada yer alan ve Eylül ayında gelecek güncelleme öncesinde yeni yön arayışına giren Ethereum (ETH) ise beklentilerin altında kaldı. Yükseliş eğilimi gösteren Ethereum, 1.734 dolar seviyesine gelerek uzun süredir devam eden aşağı yönlü hareketini kısa süreliğine sonlandırmış görünüyor.

Kripto Paralarda Son Durum Ne?

Merkez bankaları kararlarının açıklaması ve hafta boyunca gelen ekonomik veriler sonrasında kripto varlıklarda toparlanma eğilimi takip edildi. Ripple (XRP) yeni fiyatlanma ile 0,37 dolar seviyesine geldi. Popüler diğer bir kripto unsuru olan Cardano (ADA) ise 0.53 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Solana (SOL) ise 43.83 dolardan takip ediliyor.

Popüler iki meme coinde de hafta kapanışı itibariyle bir yukarı yönde hareketlilik görüldü. Dogecoin (DOGE) 0,071 dolar seviyesinde takip edilirken, Shıba Inu (SHIB) ise 0,000012 dolar ile onu takip etmeye devam ediyor.

 

 

Add a Comment