Merit Circle 147 Milyon Dolar Değerindeki Token Yakacak

Kripto sektöründe en önemli konulardan biri de şüphesiz token yakımları. Kripto paraların arzında önemli bir etkisi olan bu yakım operasyonları, varlıklar için ileri dönem fiyat performansı söz konusu olduğunda oldukça öne çıkıyor. İlk olarak Ethereum EIP-1559 ile başlatılan yakım işlemleri, günümüzde birçok token tarafından kullanılıyor. Son olarak Merit Circle da toplam arzı azaltmanın bir yolu olarak Topluluk Teşvikleri cüzdanında kalan tüm token’ları yakmaya karar verdi.

Merit Circle 147 Milyon Dolar Değerinde Token Yakacak

Merit Circle 147 Milyon Dolar Değerinde 200 Milyon MC Token’ı Yakacak

Kripto para projeleri ilk kuruldukları tokenomik sistemlerini ilerleyen dönemlerde değiştirmek isteyebiliyorlar. Hem piyasanın hem de sektörün getirdiği yeni ortam sebebiyle token azaltmayı tercih eden kripto projeleri, uzun vadede azalan arz ile fiyat üzerinde başarı elde edebiliyorlar. Son olarak Merit Circle topluluğu da bu alanda önemli bir adım attı. Topluluğa sunulan 200 milyon MC token’ı yakma önerisi, hareketi destekleyen çok sayıda kullanıcı tarafından evet oyu aldı. 232 oydan sadece 3’ü fikre karşı çıktı.

Topluluk Teşvikleri cüzdanının oluşturulmasının ardından, toplam bir milyar MC arzının yaklaşık yüzde 30‘una tekabül eden 294 milyon token yakım cüzdanına atandı. Normal şartlar altında bu token’ların topluluk ödülleri için kullanılması gerekiyordu. Ancak topluluk, bunun yerine bu token’ların yakılmasını tercih etti.

Kaynak : BTCHaber

Add a Comment