Shiba Inu Projesi Nedir? 2022

Shiba Inu Projesi Nedir? Kim Kurdu?

Shiba Inu projesi nedir? Sorusu kripto para dünyasında yer alanların ya da bu dünyaya adım atan kişilerin merak ettiği bir konudur. Shiba Inu projesi 2020 yılında hayata geçirilmiş olan bir projedir. Bu kripto para platformu Ryoshi denilen anonim bir kişi tarafından sunulur. Peki genel olarak Shiba Inu projesi nedir? İnceleyelim.

Shiba Inu Nedir?

Shiba Inu genel bir tanımla, topluluk tarafından yönetilen bir kripto para birimidir. Shiba Inu merkezi olmayan finans çözümleri sağlar. Ayrıca merkezi olmayan bir finansmanın daha fazla erişilebilir olmasına olanak tanır. Shiba Inu’nun bir topluluğu vardır ve bu topluluğa ShibArmy adı verilir.

Shiba Inu Projesi Tarihi

Shiba Inu projesinin başlangıç tarihi 2020 yılı olarak geçer. Anonim olarak kurulan bu kripto para biriminin adı meşhur Japonya av köpeği olan Shiba’dan ilham alınarak oluşturulmuştur. Shiba Inu projesinin herhangi bir merkezi bulunmaz. Merkezi olmasa da bunun yerine bir blok zinciri üzerinde çalışır. Kripto para biriminin tüm yönetimi topluluk elindedir. ShibArmy topluluğu bazı prensiplerle çalışır. Bu prensipler;

  • Shiba Inu projesi elde hiçbir şey yokken, hiçlikten yaratılan bir ruha sahiptir.
  • Mevcut bir ekibe ya da topluluğa dayandırılması yanlıştır.
  • ShibArmy üyeleri, Shiba köpeğine sevgi duyar.

Shiba Inu Neden Kullanılır?

Shiba Inu projesinin ne olduğu kadar, bu projenin kullanım alanı da merak edilenler arasında yer alır. Shiba Inu projesinin kullanımı kripto para göndermek ve almak içindir. Yalnızca kripto para göndermek ya da almak olarak tanımlayamayacağımız Shiba Inu bir şaka tokeni olarak planlanmıştır. Shiba Inu dahili kripto para biriminin adı ise Doge Killer’dır.

Shiba Inu Projesi Avantajları Nelerdir?

Shiba Inu projesi kurulduğu günden bugüne kadar kullanıcılarına pek çok avantaj sunmuştur. Shiba Inu projesinin avantajlarının başında, NFT gibi projelerde büyük bir işleve sahiptir. Shiba Inu projesinde hem küçük çaplı hem de büyük çaplı müşteriler aynı hizmeti görürler.

Shiba Inu Nasıl Satın Alınabilir?

Shiba Inu satın alma işlemi Türk lirası ile oldukça kolay bir şekilde halledilir. Shiba Inu satın almak için öncelikle herhangi bir kripto para borsası üzerinden ücretsiz bir şekilde hesap oluşturmanız gerekir. Ardından her kripto para türünün yeni hesap açımında olduğu gibi kimlik doğrulaması yapmanız gerekir. Kimlik doğrulaması yapmak içinse hesap doğrulaması bölümünden kimlik ya da pasaportunuzu kullanarak, net bir şekilde ön ve arka yüzlerini yüklemeniz gerekir.

Ardından hesap doğrulaması sağlanacaktır. Bu işlemlerin ardından istediğiniz türde bir ödeme yöntemi belirlemeniz gerekir. Shiba Inu satın alacağınız zaman varlık listesinden Shiba Inu’u seçmelisiniz. Satın almak istediğiniz tutarın girişini yaptıktan sonra satın alma önizlemesi seçeneği ile işleminizin tüm ayrıntılarını görebilir ve onayınızdan sonra satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Shiba Inu madenciliği yaparak da satın alabilmeniz mümkündür.  Shiba Inu projesi nedir? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

Shiba Inu Projesi Nedir?

Shiba Inu Gönderme İşlemi

Shiba Inu kripto paraları bir başkasına gönderme işlemi oldukça basittir. Shiba Inu gönderme işlemi için cüzdanınıza girmeniz gerekir. Cüzdanınızın alt kısmında yer alan gönder seçeneğine tıklamalı ve ilk olarak göndereceğiniz kişinin cüzdan adresini eksiksiz ve doğru olarak girin. Bu işlemin ardından  göndermek istediğiniz miktarın girişini yapın. Göndermek istediğiniz ağ türünü seçmeniz gerekir. Güvenliğin sağlanması için karşınıza tekrar doğrulama sayfası çıkacaktır. Girmiş olduğunuz tüm bilgilerin kontrolünü tam olarak sağladıktan sonra şimdi gönder seçeneği ile işleminizi tamamlamış olursunuz.

Shiba Inu satın alma yöntemlerinden ve Shiba Inu projesi nedir? Sorusundan bahsettik.

 

Add a Comment