Tether (USDT), Brezilya’da 24.000 ATM’de Kullanılabilecek

Kripto paraların en çok öne çıktığı konulardan biri de bankacılık sistemlerine erişimi olmayan bölgelerde bankacılık görevi görmesi. Dünyanın birçok bölgesinde yetersiz olan bankacılık hizmetleri, kripto paralar ile sağlanabiliyor. Hacmin bakımından en büyük stablecoin olan Tether de yeni paylaşımı ile bu noktaya parmak basıyor. Tether, 3 Kasım’dan sonra Brezilya’da 24.000’den fazla ATM’de TetherUSD’nin (USDT) kullanılabileceğini duyurdu.

Tether (USDT), Brezilya’da 24.000 ATM Üzerinden Kullanılabilecek

Stablecoin‘ler günümüzde düzenleyicilerin odak noktalarından biri. Kara para aklama ve ambargoları delme gibi kötü taraflarından bakılan stablecoin’ler, bankacılık açısında gelişmemiş birçok bölgede önemli bir açığı gideriyor. Bununla birlikte uluslararası ödemelerde de oldukça kritik bir rol oynamaya başlayan stablecoin’ler, teknoloji bakımından da günden güne gelişiyor.

Son olarak Twitter üzerinden bir paylaşımda bulunan Tether, stablecoin’i USDT‘nin Brezilya’da 24.000’in üzerinde ATM’de kullanılabileceğini açıkladı. İşlemlerin başlangıç tarihi için de 3 Kasım gösterildi.

Brezilya’da bankacılık hizmetlerine erişimi olmayan 34 milyon yetişkin vatandaşın olduğunu belirten Tether, SmartPay ile yaptığı iş birliği ile bu açığı olabildiğince kapatmaya çalışacak.

Son olarak Tether’in (USDT) haberimizin yazımı itibarıyla 68.4 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olduğunu belirtelim.

Kaynak : BTCHaber

Add a Comment