DOLAR
18,2212
EURO
18,1894
ALTIN
998,53
BIST
3.192,79

Thodex vurgununun kaçakcısı Fatih Özer tutuldu

Thodex vurgununun kaçakcısı Fatih Özer tutuldu
Sponsorlu
01.09.2022 15:40
0
A+
A-

Thodex vurgununun kaçakcısı Fatih Özer tutuldu

Arnavutluk polisi, kırmızı bültenle aranan Thodex’in kurucusu Fatih Özer’in Arnavutluk’un Vlora kentinde tutulduğunu açıkladı.
Habertürk’ün haberine göre, Arnavutluk polisi sabah 8.30’da tertip ettiği işlemde Fatih Özer’i tuttu. Özer’in Arnavutluk makamlarındaki sorgusu sürüyor.

Arnavutluk polisinin 3 ay evvel Fatih Özer‘le iletişimli olduğu bilinen 2 şahsı nezaretine aldığı, daha sonra hür vazgeçip takibe başladıkları bilindi.

İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama

Sponsorlu

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Arnavutluk Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Bledar Çuçi bugün sabah saatlerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Kırmızı bültenle aranan Thodex’in kurucusu kaçak Faruk Fatih Özer Arnavutluk’ta Vlora’da tutulduğunu ve kimliğinin biyometrik neticeler ile teyit edildiğin iletti” denildi.

Arnavutluk polisinin Habertürk’ün eriştiği resmi Türk makamlarına teşhis için ilettikleri bilindi.

Sponsorlu

Fatih Özer’in iadesi için operasyonlar başlatıldı.

Suçlama sürüyor

Kripto para Borsası Thodex üzerinden binlerce insanı mağdur ettiği iddia edilen 6’sı tutuklu 21 maznun suçlanıyor, kurucu Fatih Özer de kırmızı bültenle aranıyordu.

İddia Belgesinde kaçak Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 6’sı tutuklu 21 maznun hakkında, “kabahat işlemek emeliyle teşkilat kurma ve idareme”, “bilişim sistemleri, banka veya kredi müesseselerinin taşıt olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” ve “tacir veya işletme idareyicileri ile kooperatif idareyicilerinin dolandırıcılık ve kabahatten kaynaklanan mülk varlığı kıymetlerini aklama” kabahatlerinden 12 bin 164’er seneden 40 bin 562’şer seneye kadar mapus cezası isteniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.