Türkiye’de ve Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 1 – 7 Ekim

Kripto para piyasası dalgalı bir dönemden geçiyor. Hemen hemen her gün yeni bir düzenleme haberi gelirken, piyasalardaki fiyatlar da oldukça dalgalanmış durumda. Diğer taraftan lider kripto Bitcoin‘in (BTC) 20.000 dolar bandında takılı kalması da altcoin’leri etkilemiş durumda. Ancak bazı kripto paralar trend olmayı sürdürüyor. Gelin CoinGecko‘nun hazırladığı haftanın trendleri listesine birlikte inceleyelim.

Türkiye’de Haftanın Trend Coinleri! 1 – 7 Ekim

Kripto para sektörü söz konusu olduğunda Türkiye en aktif ülkelerde üst sıralarda yer alıyor. Birçok etkinliğe ve projeye ev sahipliği yapan Türkiye ekosistemi, kripto paralarda da oldukça aktif. Bu hafta ise ülkede en çok takip edilen kripto para Ethereum’un PoW fork’u EthereumPoS (ETHW) olmuş durumda. Listede ilk sırada yer alan ETHW, projelere yaptığı çağrı ve beraberinde gelen destek ile oldukça hızlı bir ün kazandı. Türki yatırımcıları da sık sık fiyatını kontrol ediyor olacak ki listenin tepesinde kendisine yer buldu.

Listenin ikinci sırasında uzun bir süredir kripto gündeminde kendisine yer bulan LUNC yer aldı. Fiyatı oldukça hareketli olan LUNC, yatırımcılar tarafından da sık sık takip ediliyor. Bu da onu birkaç haftadır listenin üst sıralarında konumlandırıyor. Listenin devamında ise Bone ShibaSwap yer alıyor. Aktif bir yatırımcı topluluğu bulunan token, sık sık listelerde kendisine yer buluyor.

STEPN, ise listelerin eksilmez ismi olmayı sürdürüyor. Her ne kadar tokenomiks sistemlerinde son dönemde sık sık eleştiriye maruz kalsa da takip edilmeyi sürüdürüyor.

Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 1 – 7 Ekim

Dünyada haftanın trend coinleri söz konusu olduğunda ise ilk sırada listemize oldukça yabancı birisi yer alıyor; DexTools. Son dönemde yeni nesil Blockchain ve akıllı sözleşme çözümleri ile öne çıkan proje, yerel kripto parası söz konusu olduğunda da aktif bir topluluğa sahip. Öyle ki listenin ilk sırasında yer alıyor. 2. sırada ise GMX yer alırken, onu Terra Luna Classic (LUNC) ve Umee takip ediyor.

Listenin 5. sırasında ise sık sık görmeye alıştığımız Evmos, devamında ise Metahero.

Kaynak : BTCHaber

Add a Comment