DOLAR
17,8750
EURO
18,4397
ALTIN
1.026,06
BIST
2.829,58

Uniswap Nedir? 2022

Uniswap Nedir? 2022
Sponsorlu
21.07.2022 12:08
0
A+
A-

Uniswap (UNI) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

Uniswap Nedir? Uniswap (UNI) nedir, nasıl alınır ve nasıl gönderilir? Tüm bunları merak ediyorsanız, kripto para ve borsa işlemlerine ilgi duyuyorsanız fakat Uniswap (UNI) konusunda bazı tereddütleriniz varsa, bu yazıyı sonuna kadar okuduktan sonra rahatlıkla tereddütlerinizi giderebilirsiniz. Peki Uniswap (UNI) nedir? Bunu sizin için cevaplamaya çalıştık.

Uniswap Nedir?

  1. Uniswap (UNI) Nedir?

Uniswap (UNI), Ethereum (ERC-20) tabanlı merkeziyetsiz ve açık kaynaklı bir borsa olarak adlandırılmaktadır. Kripto para borsası içerisinde kripto para birimlerini değiştirmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. 2 Ekim 2018 tarihinde kurulmuştur ve günümüzde yaygın kullanım alanına sahiptir.

Uniswap Nedir? Uniswap (UNI) bir merkez veya yönetici olmaksızın akıllı sözleşmeler vasıtasıyla ERC-20 tokenlerinin birbirleri ile sorunsuz bir şekilde değişimini sağlar. Bu yönü ona otomatik bir likidite protokolü özelliği kazandırır. Böylece likidite havuzları akıllı kontratlar ile kolayca yönetilebilir ve kullanıcılar cüzdanlarındaki kripto para varlıklarını kolayca takas edebilirler. Ayrıca kullanıcılarına cüzdanları üzerinden doğrudan alım-satım yapabilme imkânı tanıdığından üst düzey bir verimliliğe sahip.

Sponsorlu
  1. Uniswap (UNI) Nasıl Alınır?

Uniswap nasıl alınır? Sorusunun cevabı oldukça basit. Uniswap (UNI) almak istiyorsanız ilk başta Uniswap (UNI) coin destekleyen bir borsa bulmalısınız. Ki rahatlıkla bulabilirsiniz. Ardından bulduğunuz borsada bir hesap yani sanal cüzdan oluşturmalısınız. Daha sonra kredi veya banka kartınızı kullanarak borsadaki sanal cüzdanınıza para transferi yapmalısınız. Transfer işlemi ayrıca nakit para olmaksızın kripto paralarınız ile de yapılabilir. Artık kripto paranız ile istediğiniz kadar Uniswap (UNI) coin satın almaya başlayabilirsiniz.

Uniswap Nedir? Özellikle Türkiye’de Türk lirası ile Uniswap (UNI) almak oldukça kolay. Çünkü herhangi bir teknik bilgi veya resmî belge şartı koşulmamakta. Uniswap (UNI) alım-satımını farklı platformlar üzerinden de gerçekleştirmeniz mümkün. Fiyatlar ise piyasadaki arz-talep durumuna göre güncellenmekte ve yaptığınız işlemler son derece güvenli bir şekilde yürütülmekte. Uniswap (UNI) nedir ve nasıl alınır sorularınızı cevapladık. Şimdi sırada Uniswap (UNI)’ın transfer özelliği var.

Sponsorlu
  1. Uniswap (UNI) Nasıl Gönderilir?

Uniswap Nasıl Gönderilir? Uniswap (UNI) gönderimi esasında bankalar arasında mobil para transferi yapmak kadar pratik ve kolay. Hatta bazı siteler üzerinden aynı gün içerisinde gönderim sağlanabilmekte.

Uniswap Nedir? Gönderim işlemi, öncelikle Uniswap (UNI) göndereceğiniz adresi hesabınıza eklemeniz ile başlamaktadır. Burada sizden bir hesap adı istenmektedir. Bu kısma istediğiniz adı yazabilirsiniz. Daha sonra hesap ekle butonu kullanıma açılır ve hesap kaydedilmiş olur. Kaydedilen hesaba giriş işlemi tamamlandıktan sonra göndereceğiniz Uniswap (UNI) miktarını belirlemeniz gerekir. Miktarı belirledikten sonra göndereceğiniz Uniswap (UNI) adresini seçmenizle bir onay butonu ile karşılaşırsınız. Butona basmanızla beraber gönderim işlemi tamamlanır. Fakat bir de gönderim sürecinin sistem tarafından onaylanması vardır. Bu bir güvenlik prosedürüdür. Sistemde kayıtlı e-posta adresinize ayrıntılı bir döküm gelir ve tekrar bir onay butonu kullanıma açılır. Bu butonu tıkladıktan sonra gönderim anında aktif hale gelir ve süreç tamamlanır.

Uniswap Nedir?

  1. Uniswap (UNİ) Güvenli Midir?

Uniswap (UNI) güvenli midir? Sorusu da oldukça önemli. Biz açıklayalım gerisine siz karar verin. Uniswap (UNI), Blockhain teknolojisi ile korunduğundan kullanıcılarına son derece güvenli bir işlem ağı sunar. Böylece Uniswap (UNI)’da transfer ve kullanıcı işlemleri diğer borsa ve coin platformlarının aksine asimetrik bir şifreleme ile imzalanarak gönderilir. Yani yazılım üzerinde her bir işleminiz harfler ve rakamlarla karmaşık bir halka haline getirilir ve yazılımın çözülmesi neredeyse imkansızdır. Böylece işlemlerin her biri ağda duyurulmuş olur ve kullanım zincirine dahil edilir. Bu yüzden Uniswap (UNI) nedir? sorusunun bir cevabı da güvenlik ağında gizlidir. Gelişmiş güvenlik ağı sayesinde her bir Uniswap (UNI)’ın birden fazla ve zararlı kullanımının önüne geçilmiş olunur.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.