WazirX, Çalışanlarının Yüzde 40’ını İşten Çıkardı

Kripto para piyasasında yaşanan düşüş Blockchain şirketlerini de etkisi altına aldı. Oldukça kritik bir dönemden geçen kripto şirketleri bu zamanları en az hasarla atlatmak için çalışanlarını işten çıkarma yöntemini izliyor. Son olarak kripto para borsası WazirX çalışanlarının yüzde 40’ını işten çıkardı.

WazirX, Çalışanlarını İşten Çıkartma Kararı Aldı

Kripto para borsası WazirX, 50 ila 70 çalışanın veya borsanın 150 kişilik işgücünün yüzde 40’ının işten çıkarıldığını söyledi. İşten çıkarılan işçilere 45 gün boyunca maaşlarının ödeneceği, bundan sonra iş için rapor istenmeyecekleri söylendi ve aynı anda erişimleri geri çekildi.

wazirx calisanlarinin yuzde 40ini isten cikardirf

WazirX konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Kripto piyasası, mevcut küresel ekonomik yavaşlama nedeniyle bir ayı piyasasının pençesinde. Hindistan kripto endüstrisinin vergiler, düzenlemeler ve bankacılık erişimi ile ilgili kendine özgü sorunları var. Bu, tüm Hint kripto borsalarında hacimlerde dramatik bir düşüşe yol açtı.

CoinGecko verilerine göre WazirX günlük işlem hacimleri, 28 Ekim 2021’de bir yılın en yüksek seviyesi olan 478 milyon iken 1 Ekim 2022’de 1,5 milyona istikrarlı bir şekilde düşüyor .

Kaynak : BTCHaber

Add a Comment