Yuga Labs CEO’su Nicole Muniz, Web Summit’te Konuştu

Portekiz başkenti Lizbon’da gerçekleştirilen Web Summit 2022 etkinliği hız kesmeden devam ederken etkiliğin ikinci günü, alanında birçok önemli ismi ağırlıyor. Bu kez konuşmacılar arasında popüler Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve CryptoPunk NFT koleksiyonlarının arkasındaki şirket olan Yuga Labs’ın CEO’su Nicole Muniz vardı. Nicole Muniz, etkinlikte NFT ve metaverse konularına dikkat çekti.

Yuga Labs CEO’su Nicole Muniz, Otherside’a Dikkat Çekti

Web Summit 2022‘de birçok isim yaptığı çalışmalar ve bu alandaki planlarından bahsetmeye devam ediyor. BTCHaber olarak yerinde takip ettiğimiz etkinlikte Yuga Labs’ın CEO’su Nicole Muniz kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

yuga labs ceosu nicole muniz web summitte konustutgg
Yuga Labs’ın CEO’su Nicole Muniz

Nicole Muniz, konuşmasında şirketin NFT satın alan kullanıcılara ticari bir fikri mülkiyet hakkı verdiğini belirtti. Bunun yanında NFT’lerin özel bir mülkiyet olduğunu da vurgulayam Muniz, basit bir JPEG dosyasının kanıtlanabilir bir mülkiyet hakkı sunmadığını ifade etti.

Muniz, konuşmasında şirketi kurarken insanları nasıl bir araya getirebileceklerini düşündüklerini de belirtti. Son olarak konuşmanın sonuna doğru Yuga Labs CEO’su, şirketin oyun tabanlı metaverse’ü Otherside’a da değindi. 100 bin sanal arsadan oluşan Otherside’da sanal arazilerin her birinin farklı bir ortam sunduğunu söyleyen Muniz, platformun temelde anlatısı olan bir oyun dünyası olduğunu dile getirdi.

Kaynak : BTCHaber

Add a Comment