Yükselmesi Beklenen Kripto Paralar

Yükselmesi Beklenen Kripto Paralar

Kritik FED kararının açıklanmasının ardından kripto varlıklar piyasasında yatırım yapmak isteyen yatırımcıların yükselmesi beklenen kripto paralar arayışına yöneltti.

Bitcoin, kripto varlıkta aralık ayının son çeyreğinden beri bir düşüş gözlemlenmekteydi. Bu düşüşün kaynağı olarak FED’in Amerika da faiz oranlarını arttıracağı yönünde düşünceler gösterilmekteydi. Bitcoin yakaladığı tarihi yükselmeleri bu düşünceler ile düşüşlere bıraktı. 47.000 Dolar seviyelerine kadar düşen Bitcoin ve altcoinlerin yeniden yükselişe geçeceği tarih ise FED kararının açıklanacağı 15 Aralığı göstermekteydi.

Yatırımcılar tarafından çok sık takip edilen bu FED kararı ise geçtiğimiz dakikalarda FED Başkanı Powell tarafından açıklandı. Bu göre FED, faiz kararını sabit tuttu. Bu açıklamanın ardından gözler kripto varlık borsalarındaki coin ve tokenlere çevrildi. Hangi coin ve tokenlerin yükseleceği ise yatırımcılar tarafından konunun uzmanlarının yaptığı analizlere göre değerlendirildi. Yükselmesi beklenen kripto paralar hangileridir ve hangi coinlere yakın zamanda yatırım yapılmalıdır sorusunu merak eden ziyaretçilerimize kripto analiz uzmanlarının değerlendirmelerinden derlediğimiz yazımız şimdi sizlerle.

Yükselecek Coin ve Tokenler

Kripto dünyasında pek çok token ve coin bulunmaktadır. Ancak bu coinlerin hangilerine yatırım yapacağınızı bilmiyorsanız öncelikle büyük yatırım projelerinin arkasında olduğu coinlere bakmanızda fayda vardır. Metaverse, meme coinler, Ethereum, Litecoin, Blockchain gibi farklı teknolojiler ile meydana gelen ve sunulan coinlerden kendilerini ispat edenler başlangıç yapmanız her zaman için daha doğru olacaktır. Eğer yatırım yaptığınız dönem bir bull market dönemi yani boğa borsası olursa muhtemelen arkasındaki projeler ile yatırım yaptığınız coin kısa sürede sizlere iyi bir kazanç getirecektir. Ancak yatırım yaptığınız dönem bear market yani kriptocuların hiç sevmediği ayı borsası ise yatırımlarınızı çok daha dikkatli yapmanız gereken bir dönemde olduğunuzu işaret eder.

Aralık ayının son haftasında bear/bull market tartışmaları ile soğuk cüzdanlarda bekletilen coinler FED faiz oranını açıklaması ile yeniden yükselmesi beklenen kripto paralar araştırması ile coinlere yatırım yapmaya başladı.Hangi coinler büyük projeler ile desteklenilmekte ve hangilerine kısa sürede yatırım yapmalıyız? İşte bu sorunun cevabı için bazı coinleri sizler için inceledik.

Yükselmesi Beklenen Kripto Paralar

Kısa Zamanda Yükselmesi Beklenen Coinler

FED kararını sabit tuttuktan hemen sonra 47 bin seviyelerinde olan BTC, 49.100 seviyelerine kadar artışlar neredeyse dakikalar içerisinde yaşandı. Sadece BTC değil altcoinlerde de hareketlikler görüldü. Yakın zamanda açıkladıkları projeler ile kendisini ispat eden ve daha da ilerleme gösteren coinler listemize Doge Coin ile başlayalım.

Doge Coin (DOGE)

Arkasında Elon Musk gibi dünya milyarderi olan bir coin olan DOGE, aralık ayında en çok düşüş yaşayan coinler arasında olmasına rağmen Elon Musk tarafından 14 Aralık tarihinde açıklanmış olan  “artık DOGE ile TESLA üzerinde bazı alım satım işlemleri yapılabilecek” tweeti sonrasında ciddi bir yükseliş gösterdi. TL bazında değerlendirdiğimizde 2,300 TL’den 3,165 TL’e kadar bir yükselme neredeyse dakikalar içerisinde oldu. Elon Musk zaman zaman bu tarz tweetler ile DOGE yatırımcısının yüzünü güldürmektedir.

Tıpkı DOGE Coin gibi SHIBA INU, HAMSTER, FLOKI gibi meme coinlerde Elon Musk ve ailesi tarafından sürekli yakın takipte olduğundan bu coinlerin 2022 yılında daha büyük çıkışlar yakalayacağı söylenmektedir. Eğer bu coinlere yatırım yapmayı düşünüyorsanız önce en az 6 aylık verilerini incelemenizde fayda vardır. Kripto uzmanlarının ve sitemizin paylaşımlarını da dikkate alarak yatırımlarınızda değerlendirebilirsiniz. Ancak bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınızda üzülmemek adına son kararı kendi iradeniz ile vermeniz en doğrusudur.

DECENTRALAND (MANA)

Kasım- Aralık ayında Meta verse projeleri içerisinde açıklanan MANA, Meta verse projesinin Bitcoin’i olarak görülmektedir. Aralık ayındaki düşüşten evvel TL bazında 69,000 TL civarında olan MANA, şu anda 46-45,000 TL seviyelerine kadar düştü. Yükselmesi beklenen kripto paralar içerisinde kesinlikle en çok güvenilen projelerden biri içerisinde olması ve özellikleri ile kripto varlıklar yatırımcıları tarafından yakın takiptedir.

FILECOIN(FIL)

Bir başka meta verse projesinde yer alan coinde FILECOIN, aslında son 1 yıla bakarsak ciddi yükselişler gören FIL, son birkaç aydır düşüş trendlerini zorlamaktadır. TL bazında 540,00 TL seviyelerine gelen bu coin ocak, şubat ve mart aylarında yatırımcısına ciddi oranda kazandıracak coinler arasında görülmektedir. Kısa dönem değil uzun dönem yatırımcı iseniz değerlendirebilirsiniz.

STORJ VE STAR ATLAS

Binance, Gate.io gibi ünlü kripto para uygulamalarında adını göreceğiniz bu iki coin de metaverse projelerinin gelecek vaat eden coinleri arasında. Yükselmesi beklenen kripto paralar içerisinde birçok yatırımcının dikkati bu iki coin üzerine kitlendi. Şu anda birçok kripto varlık uygulamasındasahip alacağınız bu coinleri yakından takip etmek için verilerini inceleyebilirsiniz.

THE SANDBOX (SAND)

Geleceğin Ethereum’u denildiğinde kripto varlıklar içerisinde DOGE ve SAND isimlerini birlikte görebilirsiniz. Ancak SAND, metaverse projeleri içerisinde aktif bir şekilde kullanılmasının yanı sıra büyük projelerde de adını duyacağımız bir coin olması ile DOGE’den daha güvenli bir limandır. Şu anda alım seviyelerinde olan bu coin geçtiğimiz günlerde bir spor markası ile adının geçmesi ile bile saniyeler içerisinde yeşil mumları yaktı.

Gem Coinler

Yükselmesi beklenen kripto paralar arasında ben gem coin bulmak istiyorum diyen kripto para yatırımcıları varsa öncelikle tavsiyemiz bu konuda çok daha dikkatli hareket etmeleridir. Kripto varlıklar merkeziyetsizlerdir hele kendisini ispatlamamış projelerde büyük paralar ile yatırım yapmak size büyük riskler getirebilir. Bu anlamda daha emin adımlarla hareket etmek isterseniz CEEK, ZIG, HAMSTER, SHIBA, FLOKI, RACA, HOLD gibi coinleri inceleyebilirsiniz. Kripto varlıklara dair en güncel ve en yeni haberleri sizlere saniyeler içerisinde ulaştıran sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Add a Comment